Alkohol mu zničil život, prišiel o ženu, o psa a príde aj o dom. Novú šancu môže dostať aspoň Floky

0

Tisovec 6. apríla (Útulkovo.sk) – Alkohol mu zničil život. Muža z Tisovca postupne pripravil o ženu aj psa a exekútor mu pravdepodobne zoberie aj strechu nad hlavou. Manželka ho pred dvoma mesiacmi opustila, lebo už nechcela splácať jeho krčmové dlhy. Zúboženého a vyhladovaného psa našťastie včas nahlásili Slobode zvierat.

Ako Útulkovo.sk informormovala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, kríženec bernského salašníckého psa v mužovom dome trpel o hlade a smäde, až kým ich na neho neupozornili. Na miesto sa vybrala inšpektorka Erika Kněžská. „Našli sme ho schúleného na dvore, na naše volanie takmer nereagoval, až keď sme pokmásali bránou, postavil sa,“ opísala prvé dojmy.

floky1

Psík mal podľa nej celé zadné nohy pooblievané bielou farbou a na chrbte obrovskú okrúhlu ranu. Mohla byť spôsobená vypálením cigaretou, ale môže to byť aj nádor. Misku na jedlo mal prázdnu a o vode ani nechyroval. Inšpektorka musela pátrať po majiteľovi v miestnych pohostinstvách.

Vysvetlila mu situáciu a zdrvený muž rozhodol, že sa psa vzdá. „Súhlasil, lebo nemá na jedlo ani pre seba,“ priblížila. Psík sa volá Floky a momentálne sa nachádza v regionálnom útulku Slobody zvierat. Začína sa pre neho ďalšia životná fáza, pretože sa musí zotaviť a bude potrebovať nový domov.

floky2

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Vlčiaky jedli len chlieb namočený vo vode, kone boli zatvorené po členky v hnoji
Viac>>

Dobrovoľníci Slobody zvierat ročne zachránia viac ako 2000 životov
Viac>>