Fiľakovo presťahovalo karanténnu stanicu do areálu útulku

0 1146

FIĽAKOVO – Premiestnenie karanténnej stanice do areálu útulku občianskeho združenia Šťastné labky umožní efektívnejšiu starostlivosť o odchytené psy na jednom mieste. Ako sa pre TASR vyjadril primátor mesta Attila Agócs, predtým sa obe zariadenia nachádzali na opačných koncoch mesta, čo spôsobovalo problémy.

Fungovanie karanténnej stanice a útulku na jednom mieste sa podľa primátora zatiaľ javí ako nádejné. „V tejto forme spolupráce máme za sebou dobrý prvý mesiac,“ konštatoval Agócs, ktorý považuje presťahovanie karanténnej stanice do areálu útulku za správne riešenie.

„V minulosti to bolo problematické, istý čas boli psy u nás, potom sme ich museli prevážať. Teraz je to už na jednom mieste,“ povedal.

Karanténna stanica sa predtým nachádzala v priestoroch záhradníctva podniku Verejnoprospešných služieb mesta Fiľakovo. „Nevyhovovala však veľkosťou ani umiestnením, preto sme zrušené koterce poskytli občianskemu združeniu Šťastné labky a boli prevezené do areálu útulku,“ informoval primátor.

Mesto zároveň so združením podpísalo zmluvu o spolupráci pri odchyte a umiestnení túlavých psov.

Odchyt psov vo Fiľakove bude naďalej zabezpečovať mestská polícia. „Na požiadanie našej polície občianske združenie Šťastné labky dokonca zriadilo pred samotným útulkom malý koterec, do ktorého vedia mestskí policajti umiestniť odchyteného psa aj v dobe, keď zamestnanci útulku nie sú prítomní,“ informoval Agócs.

Útulok OZ Šťastné labky sa nachádza na Šávoľskej ceste pri odbočke do obce Bulhary a napriek prebiehajúcej rekonštrukcii má kapacitu 30 psov. V útulku je zabezpečená odborná veterinárna starostlivosť vrátane odčervenia, vakcinácie a čipovania. Pracovníci útulku sa odchytených psov vždy snažia vrátiť pôvodným majiteľom, prípadne im nájsť nový domov.

TASR
Ilustračné foto: OZ Šťastné labky Fiľakovo