Fidži vám môže robiť spoločníčku pri športe


Dvojročný kríženec afrického plemena basenji, sučka Fidži, hľadá milujúci domov. Je dominantnej povahy, preto sa hodí k človeku s prirodzenou autoritou. Má rada pohyb, je vhodná na psie športy (canicross, agility), ale budú jej stačiť aj dlhé vychádzky v prírode v spoločnosti svojho majiteľa. Je učenlivá, no bez primeranej odmeny, najlepšie jedlého charakteru, to ani neskúšajte.

Fidži je sučka, s ktorou môžete robiť šport – beh, bicykel, vychádzky, alebo psie športy. Je to vynikajúca šprintérka, ale nemá problém ani s pomalým vytrvalostným behom. Najdlhšia vzdialenosť, ktorú prešla bola 20 km. Fidži sa v zlom počasí venčí iba minimálne. Má 100% hygienické návyky. Nikdy sa jej nestalo, že by spravila potrebu v byte. A aj vonku sa venčí iba v tráve. Nikdy nie na ceste alebo chodníku.

fidži2

Fidži neničí zaradenie bytu, keď je sama. K jej jediným nerestiam patrí krádež ponožiek a vyťahovanie papierových servítok z koša. Fidži v byte šteká minimálne. Naučili sme ju povel „tíško“ (pološeptom), pre prípad, že začne ohlasovať nejaké divné zvuky z chodby. Sem tam, ale bude vydávať zvuky podobajúce sa ľudskému povzdychu „meh“ alebo „hmmm“ alebo „to je nuda“.

Fidži sa bojí zvukov (búrka, hrmenie, silný vietor, buchot, ohňostroj), a keď sa bojí, nerada chodí von. K cudzím ľuďom je nedoverčivá. Keď si na niekoho zvykne je z nej veľmi prítulný spoločník. Nečakajte však psa, ktorý sa vrhne do náručia každému, kto sa jej pekne prihovorí. Fidži šteká na ľudí a zvieratá v bráne paneláka. Je veľmi dobrá ochotníčka a na vôdzke vie zahrať veľkolepé divadlo. V skutočnosti nikdy nikomu neublížila, ale nikto z vás by tomu neveril, keby ju videl v bráne na vôdzke.

fidži

Fidži nemusí byť v spoločnosti iných psov. Je dominantná a rada súperí o postavenie v svorke. Ak máte doma iného psa, môže byť na neho zlá,
pokiaľ sa jej nepodriadi. Vonku si so psami rozumie dobre. Má rada šteniatka všetkého druhu a dokáže sa s nimi hodiny hrať a naháňať. Bojí sa vlčiakov, boxerov a veľkých čiernych psov.

Kontakt: monika.holeckova@outlook.sk

O zvieratku:

Meno: FIDŽI
Pohlavie: sučka-kastrovaná
Vek: cca 2 roky
Rasa: kríženec afrického plemena basenji
Farba: hnedá

fidži3

Fidži je skvelý pes. Ideálne však na dvor s prístupom do domu. K majiteľom, ktorí budú dôslední pri jej výchove a socializácii. Má svoje problémy a strachy, ktorých sa ešte musí zbaviť. Naša situácia v rodine sa zmenila a ja momentálne nie som v stave fyzicky zvládnuť psa, ako je Fidži. Hľadáme jej preto nový, lepší domov a skúsenejšieho, dominantnejšieho majiteľa, ktorý by jej dal pocit istoty, výchovu a dostatok pohybu.

K Fidžine vám pribalíme aj obojok, krátke vodítko, stopovačku, jej krmivo a pamlsky, kotítko (lehátko) a jej obľúbené hračky. Je kastrovaná, čipovaná, očkovaná. S veterinárnym preukazom.