Eriku zrejme ukradli na mäso, zaťali jej sekerou do hlavy

13

Rimavské Jánovce 28. februára (Útulkovo.sk) – Pod cestným mostom cez rieku Rimavu pri obci Rimavské Jánovce ležala sučka a čakala na svoj koniec. Reťaz mala zarastenú do krku, rana jej hnisala po celom jeho obvode, mala poranenie na hlave, ale žila… Slobodu zvierat na zúboženú kríženku labradora a retrievera upozornila pani Ružena 22. februára.

Ako pre Útulkovo.sk uviedla Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, ich inšpektorka okamžite vyrazila na miesto, kde sa sučka mala nachádzať. Síce bola pri vedomí, no bola dezorientovaná chodila tápavo, na hlave jej identifikovali čerstvú sečnú ranu, pravdepodobne po údere sekerou.

erika zranená hlava

Z nosa jej tiekla krv, oko mala podbehnuté krvou. „Ostala som zarazená, že sučka je dobre kŕmená, že na krku nemá obyčajnú reťaz, ale ozdobnú retiazku, ktorú niekto zužoval drôtom,“ priblížila inšpektorka Erika Kněžská s tým, že sučka bola pravdepodobne odcudzená na mäso, ale ju asi ešte nejaký čas schovávali, aby sa nenašla.

Sučku previezli do Občianskeho združenia Záchranný koráb, kde ju mal vyzdvihnúť veterinár. Čakala ju operácia, po ktorej bola prevezená do bratislavského útulku Slobody zvierat.

erika1

Dali jej meno Erika, po dobrej duši, inšpektorke a záchrankyni mnohých psíkov Erike Kněžskej, ktorá aj jej zachránila život. Sloboda zvierat ďakuje aj oznamovateľke, pani Ružene, ktorá niekoľko hodín čakala pri psíkovi a starala sa oňho dokým nedorazila inšpektorka, a tiež regionálnemu centru za starostlivosť.

Kto spôsobil Erike takéto zranenie sa nevie. Ak máte o tomto prípade nejaké informácie, ozvite sa na adrese inspektor@slobodazvierat.sk.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Sloboda zvierat potvrdila v minulom roku vyše 400 prípadov týrania
Viac>>

Aj takéto sú množiteľské praktiky: Štrnásť zúbožených psov jedlo vlastné výkaly
Viac>>

Otrasný prípad týrania psa: Reťaz mal vrastenú v krku aj s karabínkou!
Viac>>