Emil žije šťastný život, no nebolo tomu vždy tak

0 2882

BRATISLAVA – Na východnom Slovensku budú navždy spomínať na psíka Emila. OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku ho zachránilo a opäť sa presvedčilo, že ich práca má zmysel.

Všetko sa začalo obyčajným telefonátom do OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku, že medzi Veľkými Kapušanmi a Kráľovským Chlmcom pri Latorici sa nachádza psík so zranenou nohou, ktorá mu krváca.

Pracovníci OZ ihneď išli na miesto, kde na nich z kríkov vykukol drobný psík. Psík zaživa hnil. Zadnú nohu mal celú rozožratú od červov, červy mu liezli z rany a hnijúce mäso sa kývalo na nožičke pritom, ako ho zdvíhali a nakladali do auta.

Vyzeralo to, že mu noha odpadne. Vzali ho na kliniku do Michaloviec. Celých 40 minút jazdy bol psík ticho, ani len nezakňučal. Psík bol veľmi vďačný, oddaný, nechal so sebou manipulovať a vycítil, že OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku mu chce pomôcť.

Doktor ho dal do narkózy a brali ho na operačnú sálu. Pracovníci útulku odišli domov so zlým pocitom a čakali na telefonát z kliniky. Tri hodiny nezazvonil telefón.

Medzitým vymysleli psíkovi meno – Emil. Keď už mal meno, nemohol umrieť. Zranenú nohu mu museli amputovať. Napriek tomu sa Emil pomaly postavil a začal chodiť na troch nohách. Zjedol aj konzervu. Poobede ho vzali do domácej opatery.

Emil potreboval ešte veľa oddychovať a spať, ale potreboval aj cítiť, že sa o neho niekto stará. Tu trávil väčšinu dňa, pokiaľ sa necítil lepšie. A lepšie mu bolo každým dňom. Postupne spoznal iných psíkov, začali spolu šantiť na dvore. Emilova rana sa stále zmenšovala.

Za pomoci rakúskej organizácie sa pre Emila našiel ten najlepší domov.

OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku