Dvadsiatka stafordšírskych bulteriérov zahynula, šampiónov pochoval oheň

0

HORNSEA – Šampiónov pochoval oheň. Dvadsať jeden stafordširských bulteriérov zahynulo pri požiari, kým ich majitelia nakupovali v supermarkete. Na smrť čakali zatvorení v klietkach.

Tragédia sa stala len týždeň po tom, ako v Manchesteri zhorelo viac ako 50 psov v útulku. V tomto prípade je podozrenie na podpaľačstvo.

Psy, medzi ktorými boli aj šampióni súťaží, uhoreli pri požiari, zatiaľ čo ich majitelia Amanda Hart s manželom Steveom nakopovali. O prípade informoval dailymail.co.uk.

Predpokladá sa, že požiar spôsobila elektrická porucha v kuchyni dreveného bungalovu v Hornsea, na východe Yorkshire. Spolu s hasičmi sa snažil zachrániť životy psom aj syn majiteľov Ryan, ktorý býva v karavane na pozemku.

„Pozrel som sa cez plece a videl som plamene tak vysoko, ako si len viete predstaviť,“ povedal po nehode Steve Hart. „Do dvadsiatich minút bolo všetko zničené. Mal som 20 psov, teraz mám 20 mŕtvych zvierat,“ dodal.

„Bol absolútne oddaný svojim psom,“ konštatoval pre periodikum prezident Severného grófstva stafordšírskych bulteriérov Clare Lee. „Je to tragédia, že oheň začal práve v čase, keď neboli doma,“ zhodnotil.

Útulkovo.sk
Foto: dailymail.co.uk