Dumbíka zaživa požierali larvy


Dumbíka nahlásili ako zrazeného psíka pri ceste, psík ležal dehydrovaný a vyzeralo, že má zlomenú panvu, jeho odchyt však bol veľmi náročný, keďže psík stále vládal utekať a nedal sa chytiť.

Na veterine musel dostať anestézu a vtedy sme zistili, že psík nemá nič zlomené, ale zaživa ho požierali larvy čo mu sposobovalo nesmierne bolesti. Zrejme mal ranu do ktorej mu v týchto horúčavách muchy naložili larvy a tak začal proces. RTG ukázal, že pod kožou sa mu hmýria larvy, z konečníka mu vyliezalo množstvo parazitov.

Psík bol ošetrený, larvy sa podarilo lokálne aj vnútorne vyhubiť. Dostáva silné lieky proti bolesti a za týždeň sa mu pekne koža zahojila. Chvíľu ešte kým sa dá psychicky úplne do poriadku, už je z neho však veselý a hravý psík, ja keď stale doplašený z neznámeho.
dumbík1
Je to len 7-8 mesačné šteniatko, ktoré si už prežilo veľké bolesti. Dumbík je kríženec špica a po tom všetkom je z neho veľký maznák, ktorý si zaslúži už len všetku lásku svetu.

Kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391, pesvnudzi@gmail.com

OZ Pes v núdzi

Občianske združenie Pes v núdzi vzniklo, aby pomohlo nechceným a týraným psíkom nájsť rodiny, ktoré im vynahradia všetko zlé čo prežili, kým sa tak stane, poskytujeme im všetku potrebnú starostlivosť. Viac>>