Dom zhorel, pes prežil ukrytý vo vani

0

Bratislava/New York 25. septembra (Útulkovo) – Matku zachránili požiarnici, na psa zabudli! Sparky však dokázal, že nie je len rodinným miláčikom, ale aj mysliacim tvorom a zachránil sa sám. Keď ho štyri hodiny po uhasení požiaru videli vychádzať nezraneného zo zhoreniska, mysleli si, že sa stal zázrak!

Keď sa Joe Ventura dopočul, že jeho dom v Clifton Park v New Yorku zachvátil požiar, obával sa v prvom rade o svoju mamu. Keď však dorazil na miesto, zistil, že sa bezpečne dostala von z domu. Ich milovaný pes Sparky to šťastie ale nemal. „Všetci ostatní boli už boli v bezpečí, za čo som požiarnikom veľmi vďačný. Ale Sparky bol člen rodiny a bolo veľmi ťažké zmieriť sa s tým, že tam ostal,“ povedal Ventura.

Požiar zničil väčšiu časť domu. Štyri hodiny potom, ako ho hasiči zlikvidovali, sa zrazu na zhorenisku objavil nezranený Sparky. Podľa požiarnikov sa mu podarilo prešmyknúť do kúpeľne tak, že sa za ním dvere zavreli, a schovať sa do vane. Tam prečkal horúce peklo, a keď sa ruiny domu ochladili, vyliezol von. „Hovorili, že požiar sa dostal len po dvere do kúpeľne, ale ďalej nie. A to nie je nič menšie, ako zázrak!“ vyhlásil Joe Ventura.

Útulkovo.sk
Zdroj. msn.com