Dolámaná rotvajlerka Amanda sa zotavuje, na liečbu prispela aj verejnosť

0 1378

BRATISLAVA/FIĽAKOVO – Naj jar našli dobrovoľníci z útulku Šťastné labky Fiľakovo rotvajlerku Amandu so zlomenou nôžkou. Nehojila sa jej a museli ju operovať. Zohnať financie však nebolo ľahké.

Vďaka podpore 900 eur mohla Amanda absolvovať  operáciu zadnej labky.

„Skončila s medikamentóznou liečbou, vybrali sme jej stehy a dva mesiace poctivo cvičila,“ priblížila pre Útulkovo.sk predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. Sloboda zvierat pomáhala Fiľakovčanom s liečbou sučky.

amanda

Amanda absolvovala päťkrát týždenne masáže, fyzioterapiu, nasledovala hydroterapia a krátke denné vychádzky. „Máme však pred sebou ešte dlhú cestu. Nutné sú denné cvičenia, pretože labku v kolene stále nezohýba ako má, a pravdepodobne aj posledná fáza – operácia zdeformovaného bedrového kĺbu,“ priblížila predsedníčka.

Tretieho septembra absolvovala Amanda vyšetrenia na klinike a teraz čaká na rozhodnutie veterinárov. „Vďaka dobrovoľníkom zo Slobody zvierat v Bratislave sme zabezpečili každodennú fyzioterapiu v ktorej pokračujeme naďalej. Čaká nás ešte dlhá cesta, ktorej kúsok je už úspešne za nami,“ uviedli dobrovoľníci z fiľakovských Šťastných labiek.

amanda1

Rotvajlerku Amandu našli so zlomenou nôžkou na jar tohto roku. Nezohýbala ju. Absolvovala vyšetrenia na klinike v Bratislave, ktoré boli finančne náročné, preto sa s prosbou o pomoc obrátili na verejnosť. Amandina rehabilitácia stále pokračuje a pravdepodobne ju čaká ďalšia operácia, preto ak chcete pomôcť, môžete aj dnes.

Číslo účtu: 13534327/5200
Banka: OTP Banka
IBAN: SK67 5200 0000 0000 1353 4327
BIC: OTPVSKBX

amanda2

Útulkovo.sk
Foto: OZ Šťastné labky Fiľakovo, Sloboda zvierat