DOG AZYL POTREBUJE POMOC: Ak prídu o útulok, psov budú musieť utratiť

0 1982

VEĽKÝ MEDER – Občianske združenie Dog Azyl vo Veľkom Mederi má problémy. Útulku, ktorý prevádzkujú hrozí, že ho zrušia. Priestory útulku idú kvôli nezodpovednému majiteľovi pozemku do dražby.

„Pred tromi rokmi sme podpísali nájomnú zmluvu s majiteľom objektu a začali sme stavať útulok. Minulý mesiac sa nám konečne podarilo získať oficiálny štatút útulku a karanténnej stanice, sen sa začal stávať skutočnosťou, naša práca konečne začala prinášať výsledky a my sme zachraňovali životy,“ priblížila predsedníčka OZ Dog Azyl Marcela Juríčková.

Situácia sa však v priebehu pár dní zmenila. „Dvanásteho mája sme sa dozvedeli, že banka majiteľovi pre neplatenie dlžoby odoberá objekt a dáva ho do dražby, ktorá sa uskutoční 28. mája,“ uviedla.

Jedinou šancou pre psov v útulku je, ak ten objekt odkúpi OZ Dog Azyl, na čo dobrovoľníci potrebujú 16 tisíc eur. „Je to šialená suma, ale keď zvážime, že za tri roky sme zachránili približne 600 psov, je ešte šialenejšie si predstaviť, že by sme to mali zabaliť,“ zhodnotila Juríčková.

Keby každý zo 6000 fanúšikov, ktorých má občianske združenie na sociálnej sieti prispel tromi eurami, dokázali by túto sumu vyzbierať.

Max, Barry, Maťo, Peggy, Bully, Ares, Teddy, Wolf, Dark, Taro, Orion, Bak, Eddie, Ajax a Axa, to je len zopár mien tých, ktorí nemajú šancu na domov, ani nenájdu miesto v iných útulkoch, ak budeme musieť útulok zrušiť, všetci budú musieť byť utratení.

Združenie má teraz v starostlivosti 105 psov, z toho asi 70 je v útulku. „Sedemdesiat dušičiek môže byť odsúdených na smrtiacu injekciu bez pomoci ľudí, nehovoriac o tom, koľko psíkov sa pomoci už nedočká, ak prestaneme existovať ako útulok,“ spresnila.

Účet Dog Azylu: 2926895003/1100
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX

Platba z Českej republiky, z Českej sporiteľne, je lacný prevod do Slovenskej sporiteľne:
IBAN: SK2509000000000635384570
BIC: GIBASKBX
Názov účtu je: Združenie Ochrancov a Priateľov Zvierat.
Predsedníčka OZ je podpredsedníčka Dog Azylu, z účtu sa spravia kópie a peniaze sa prevedú na účet Dog Azylu.

Dog azylu zapožičali tiež trasparentý účet na platby z CZ, ale pozor, prebieha tam naraz viacero zbierok, keď naň budete posielať na Dog Azyl, nezabudnite napísať do hesla: MEDER
číslo účtu: 2500624783/2010 (Fio banka)
Informácie o účte nájdete TU.

Informácie o dražbe:
Majiteľ, ktorý Dog Azylu maštaľ prenajímal, prestal platiť úver a nakoľko mal ťarchu z rovnakej banky aj na maštali, aj na pozemku, ktorý s maštaľou nesúvisí, sú 3 km od seba, do dražby tak idú spojene obe nehnuteľnosti. Nedajú sa oddeliť, dražia sa obe naraz za vyvolávaciu sumu 31.600 €. V tomto štádiu sa nedá dohodnúť ani s dražobnou spoločnosťou na splátky, ani s bankou.
Maštaľ je ohodnotená na 15055,58 € a pozemok pri pumpe na 16,534,02 €.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Dog Azyl