Dobrovoľníci upravia útulok pre psy a postavia hmyzí hotel

0

Dobrovoľníci zo Spišskej Novej Vsi skrášlia svoje mesto na viacerých územiach. Na kúpalisku vymaľujú plot a zábradlia, vybudujú hotel pre hmyz, vyčistia Slovenský raj či upravia útulok pre psy.

„V Materskom centre Dietka vznikne hotel pre hmyz, ktorý vybudujeme s využitím prírodných surovín, ako je hlina, piesok, štrk či prútie. Taktiež plánujeme opraviť hlinenú preliezku pre deti,“ uviedla Mária Klimová z občianskeho združenia Materské centrum Dietka.

V útulku pre psy v Matejovciach nad Hornádom sa bude upravovať celý areál a vymaľujú sa aj koterce. Na území Slovenského raja sa dobrovoľníci budú môcť zapojiť do zbierania odpadkov, čistenia turistických chodníkov, hrabania lístia, kosenia či čistenia potokov a vodných tokov.

„Mesto Spišská Nová Ves tento rok zabezpečí vymaľovanie vstupnej brány na kúpalisku a tiež zábradlia na objekte za šatňami. Na túto aktivitu sa prihlásilo 46 ľudí z mestského úradu a zo Správy telovýchovných zariadení,“ informovala vedúca kancelárie primátora Spišskej Novej Vsi Andrea Jančíková. Na Základnej škole O. Kožucha budú dobrovoľníci vyrábať zo starých pneumatík posedenie v tvare zvierat.

Do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku sa môžu zapojiť firemní zamestnanci, dobrovoľníci zo samosprávy, neziskového sektora, ale aj širokej verejnosti, aby pomohli skrášliť, vyčistiť a zlepšiť mesto, v ktorom žijú. Aktivity sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnia 10. – 11. júna.

TASR