DO RODINY PRICHÁDZA PES: Máte malý byt? Veľký pes v ňom bude trpieť

0

BANSKÁ BYSTRICA -Chcete si kúpiť alebo adoptovať psa a neviete sa rozhodnúť akého? Zamyslite sa nad svojou finančnou situáciou. Suma, ktorú mesačne za psa zaplatíte, sa môže líšiť od jeho plemena.

Pri výbere psa myslite na vašu finančnú situáciu a tiež na priestor, ktorý mu vo vašom byte alebo dome poskytnete.

„Sú obrovské psy, ktoré by sa v malom byte nevedeli ani otočiť,“ konštatovala pre Útulkovo.sk odborníčka na kynológiu Milota Luptáková z Občianskych združení OZ LABKA a HAPPY PAWS a bývanie takýchto veľkých psov v malom byte prirovnala k ustajneniu koňa. „Do mini bytu sa rozhodne nehodí napr. vlkodav alebo bernardín,“ zhodnotila.

Zároveň pripomenula, že aj množstvo stravy je veľkých psoch niekoľko násobne väčšie ako pri malom psovi. „V niektorých prípadoch sa misky dajú nazvať skôr vedrami,“ spresnila.

Pri veterinárnej starostlivosti finančný rozdiel medzi plemenami nie je taký veľký. Podľa odborníčky si však treba uvedomiť, čo všetko to obnáša. „Majiteľ psa by nemal zabudnúť minimálne na čipovanie, pravidelnú vakcináciu, odčervovanie, produkty proti blchám a kliešťom, kastráciu resp. sterilizácia,“ uzavrela Luptáková.

Útulkovo.sk
Foto: TASR