DO RODINY PRICHÁDZA PES: Hračiek pre psy je možno viac, ako hračiek pre deti

0

BANSKÁ BYSTRICA – Možno si myslíte, že hračky pre psa nie sú potrebné, ale mýlite sa. Hračky mu poskytnú útechu a zábavu, keď ste vy, jeho majiteľ mimo domu.

Vďaka nim rozvíja svoju tvorivosť a šikovnosť. „Určité typy hračiek upevňujú puto medzi majiteľom a psom, a takisto psa učia a trénujú,“ upozornila odborníčka na kynológiu Milota Luptáková z Občianskeho združenia LABKA a HAPPY PAWS.

Na výber máte neskutočné množstvo typov, materiálov, veľkostí, hmotnosti, ne-zničiteľnosti. „Niekedy mám pocit, že ich je viac, ako hračiek pre deti. Pravdupovediac, aj môj pes má viac hračiek, ako som mala v detstve ja,“ konštatovala.

10923632_651580988280959_8735610999116210693_n

Pri kúpe hračiek pre psa rozhoduje to, akého psa máte doma. „Hračky vhodné pre šteniatka a malé plemená nie sú vhodné pre niektoré typy psov, ktoré sa neskutočne radi hrajú na pitvanie na patologickom oddelení,“ zhodnotila odborníčka.

Zároveň poradila, že pre takéto typy psov sú skôr vhodné hračky doslova nezničiteľné, ktoré takmer neexistujú, ale najviac sa k nim približujú hračky z tvrdej gumy, známe ako Kong. „Pri nákupe sa opýtajte predajcu o vhodnosti hračky, rád vám poradí,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Miťa Luptáková