DO RODINY PRICHÁDZA PES: Ani vy nejete z jedného taniera, pes potrebuje aspoň dve misky

0

BANSKÁ BYSTRICA – Máte doma nového štvornohého kamaráta? Ak ste sa na jeho príchod pripravili a vo vašom domove ho čakala nová psia posteľ v podobe pelechu, o ktorom sme nedávno písali na našej stránke, nezabudnite ani na misky.

Váš pes ich potrebuje minimálne dve. Jednu na krmivo a jednu na vodu. Na trhu je bohatý výber misiek rôznych veľkostí.

„Pri výbere je dôležité, aby boli hlavne vhodné pre psa,“ upozornila odborníčka na kynológiu Milota Luptáková a vtipne dodala, že v niektorých miskách by si mohol napríklad pražský krysařík trénovať dĺžky na plavecké preteky.

Plastové alebo umelohmotné misky sú síce praktické, ale nie príliš vhodné, lebo keďže sú ľahké, tak sa aj ľahko prevrátia, príp. sa posúvajú po zemi a pes musí za nimi doslova pochodovať. „Pri týchto typoch by som vyzdvihla druh pre veľké psy, ktoré majú na svojom povrchu akúsi krytku, na špliechanie vody do okolia,“ uviedla Luptáková.

[pull_quote_center]Podobný problém majú aj antikorové misky, keďže sú tiež ľahké. Ich výhodou je, že sa ľahko sa čistia a udržujú.[/pull_quote_center]

„Veľmi vhodné sú kameninové misky, najmä z hľadiska hmotnosti, pretože sa neprevrátia a neposúvajú,“ zhodnotila s tým že sa tiež ľahko umývajú a udržiavajú. Podobné ako kameninové sú aj keramické misky, len sú o niečo ľahšie. „Sú vhodnejšie pre menšie plemená, ktoré ich aj tak nedokážu prevrátiť,“ dodala.

A ak sa s vašim štvornohým miláčikom chystáte na výlety, nezabudnite na cestovné misky. „Sú to misky ušité so špeciálnej látky, ktorá neprepúšťa vodu. Sú ľahké, skladateľné, nezaberú veľa miesta,“ vysvetlila Luptáková.

V prípade potreby, na túre, v aute a podobne, sa dajú rozložiť a naliať do nich voda. „Tieto sú vhodné, ale naozaj iba na cesty,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková