Do kina v Madride sa dá ísť špeciálne aj so psíkom

0 612

Reťazec kín v Španielsku umožní svojim návštevníkom, aby na jedno z predstavení animovaného filmu Tajný život maznáčikov (The Secret Life of Pets) v Madride mohli prísť aj so svojimi štvornohými miláčikmi, informoval španielsky denník El País.

Premiéra tohto animovaného filmu sa v Španielsku, kde sa uvádza pod titulom Mascotas, uskutoční 5. augusta.

Reťazec kín Cinesa pri príprave „pet friendly“ podujatia spolupracoval s nadáciou Affinity. Ako sa vysvetľuje v tlačovej správe, cieľom projektu je poskytnúť návštevníkom kina možnosť „zdieľať“ vášeň pre film s ich „najlepšími priateľmi“. Projekt si dal za cieľ aj pokúsiť sa „normalizovať“ prístup psov do zábavných podnikov v Španielsku.

Režisér snímky Chris Renaud sa pri tvorbe filmu inšpiroval amatérskymi videami na internete, obzvlášť tými, kde sa zvieratá správajú ako záškodníci.

Tajný život maznáčikov sa stáva hitom tohto leta – od svojej premiéry v USA pred vyše tromi týždňami už zarobil štúdiu Universal Picture a produkčnej spoločnosti Illumination Entertainment vyše 400 miliónov dolárov. Portál Hollywood News dnes medzičasom oznámil, že premiéra The Secret Life of Pets 2 sa uskutoční 13. júla 2018.