Traumu dievčatka z krvavej masakry v škole lieči pitbull, ktorý sám ušiel smrtke z lopaty!

1

Bratislava/Newtown 26. augusta (Útulkovo.sk) – Deväťročná Emma Wishneski zažila niečo, čo by dievčatko v jej veku nemalo pozerať ani v televízii. Pri masakre na jeseň minulého roku šialený vrah vystrieľal dvadsať žiakov a šesť učiteľov jej základnej školy v Newtowne v Connecticute. Traumu jej pomáha zvládať statný pibull, ktorý nebyť šťastnej náhody, by už tiež nebol medzi živými…

Malá Emma, ktorá v septembri nastupuje do štvrtej triedy, aj pibull Jeffrey majú za sebou ťažkú kapitolu života. Jeffrey bol určený na utratenie a Michele Houston ho zachránila len niekoľko hodín pred smrťou. Vycvičila ho na oficiálne registrovaného terapeutického psa.

Hoci ide o plemeno, ktoré je často považované za nebezpečné, Jeffrey má s traumatizovanými deťmi nekonečnú trpezlivosť. Jeho veľkosť a sila pôsobia na deti, ako je Emma, upokojujúco.

Michele Houston ho priviedla na vianočný večierok Emminej triedy v decembri minulého roka, len niekoľko týždňov po tragédii. Dievčatko si so psom okamžite padli do oka. „Bolo to obdobie, kedy bola veľmi zraniteľná. A zrazu pohodlne sedela spolu s Jeffreym,“ spomína Emmina matka Marykay Wishneski. „Pes je silný a myslím, že Emma sa s ním cíti byť v bezpečí,“ dodala.

Dnes Jeffrey, „pozitívny mierumilovný pitbull“, lieči deti v nemocniciach a zariadeniach chráneného bývania. Má 700 fanúšikov na facebooku a plný kalendár termínov na stretnutia. S Emmou sa však stretáva pravidelne. Na jej narodeninách v apríli vystúpil v klobúku v tvare narodeninovej torty a nechal deti, aby po ňom lozili a hladkali ho.

Útulkovo.sk
Zdroj: www.msn.com
Foto: www.msn.com