Traumu dievčatka z krvavej masakry v škole lieči pitbull, ktorý sám ušiel smrtke z lopaty!


Bratislava/Newtown 26. augusta (Útulkovo.sk) – Deväťročná Emma Wishneski zažila niečo, čo by dievčatko v jej veku nemalo pozerať ani v televízii. Pri masakre na jeseň minulého roku šialený vrah vystrieľal dvadsať žiakov a šesť učiteľov jej základnej školy v Newtowne v Connecticute. Traumu jej pomáha zvládať statný pibull, ktorý nebyť šťastnej náhody, by už tiež nebol medzi živými…

Malá Emma, ktorá v septembri nastupuje do štvrtej triedy, aj pibull Jeffrey majú za sebou ťažkú kapitolu života. Jeffrey bol určený na utratenie a Michele Houston ho zachránila len niekoľko hodín pred smrťou. Vycvičila ho na oficiálne registrovaného terapeutického psa.

Hoci ide o plemeno, ktoré je často považované za nebezpečné, Jeffrey má s traumatizovanými deťmi nekonečnú trpezlivosť. Jeho veľkosť a sila pôsobia na deti, ako je Emma, upokojujúco.

Michele Houston ho priviedla na vianočný večierok Emminej triedy v decembri minulého roka, len niekoľko týždňov po tragédii. Dievčatko si so psom okamžite padli do oka. „Bolo to obdobie, kedy bola veľmi zraniteľná. A zrazu pohodlne sedela spolu s Jeffreym,“ spomína Emmina matka Marykay Wishneski. „Pes je silný a myslím, že Emma sa s ním cíti byť v bezpečí,“ dodala.

Dnes Jeffrey, „pozitívny mierumilovný pitbull“, lieči deti v nemocniciach a zariadeniach chráneného bývania. Má 700 fanúšikov na facebooku a plný kalendár termínov na stretnutia. S Emmou sa však stretáva pravidelne. Na jej narodeninách v apríli vystúpil v klobúku v tvare narodeninovej torty a nechal deti, aby po ňom lozili a hladkali ho.

Útulkovo.sk
Zdroj: www.msn.com
Foto: www.msn.com

  • Jarmila Buresova

    to je nieco nadherne ale co ludia maju PITTBULA FURT AKO NEBEZPECNEHO PSIKA ,,,,kazdy sa ho boji ale nie kazdy psik za svoje plemeno nemoze majitel ako si vychova psika tak sa aj sprava …:DDD