Vážne zranený pes strážil mŕtvu kamarátku


Strážil mŕtvu sučku, čakal, že sa preberie, no zbytočne. Dexter ležal pri jej nehybnom tele tri dni. Keď sa k nemu priblížili dobrovoľníci z Občianskeho združenia Šťastný domov v Leviciach, od strachu ušiel.

Uhynutá sučka mala mala na krku vlečné lano, ležala v neprirodzenej polohe, vonkajšie zranenia však vidieť nebolo. Dextera bolo treba chytiť, aby mu mohli pomôcť.

Spolu s nitrianskym útulkom nastražili Levičania odchytovú klietku. Pes potom putoval k veterinárovi.

„Dexter bol dehydrovaný, apatický, má problémy so zadnými nôžkami, a na krku mal obrovskú zlepenú guču chlpov. Guču oholili, spôsobila otrasný zápach,“ priblížila pre Útulkovo.sk Nika z levického útulku. Ako dodala, pes mal pod hrčou chlpov obrovskú sečnú ranu, ktorá bola zapálená a hnisavá.

dexter

Utrpenie, ktoré si musel prežiť sa z jeho krku dalo čítať. „Mal škaredo odratý krk a známky po drôte alebo špagáte, ktorý bol tak natesno, až mu ostali jazvy,“ spresnila dobrovoľníčka. Od únavy a vyčerpania sa už nevládal ani hýbať.

Po ošetrení nasadil Dexterovi veterinár antibiotiká na celkové preliečenie, pretože aj po tele má opuchy, iné rezné rany a neskutočné množstvo bĺch.

dexter1

Dexter je približne 8 až 10 ročný vlčiak, neskutočne odovzdaný človeku, ktorý ho tak sklamal. Vo voliére plače, keď tam prídete, „vysťažuje“ sa vám, aký mal ťažký život a podáva packy. Je to statočný psík, ktorý aj napriek tomu, čo sa mu stalo, stále ľuďom dôveruje a má ich rád.

Teraz čaká Dexter na novú rodinu. Nájde sa pre neho niekto?

Kontakt: Braňo – 0911 666 266, Zuzka – 0915 886 219, Marry – 0908 583 078, stastnydomov@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Dexter
Pohlavie: vlčiak
Farba: hnedo-čierna
Rasa: vlčiak

dexter2

OZ Šťastný domov – Útulok Levice

Útulok v Leviciach nájdete pri strelnici, za bývalou levickou pekárňou. Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku vo výške 25 eur. Cena zahŕňa odčervenie, 2x zasérovanie, kompletné očkovanie s besnotou a čipovanie. Viac>>