Dexter – OZ Túlavá labka


Pes je skvelý, strašný maznoš, je až niekedy otravné, koľko pozornosti si vyžaduje. Zatiaľ vie len povel „sadni“, povel „poď sem“, alebo „ku mne“ zatiaľ nerešpektuje, stále je v ňom strach (ešteže existujú párky).

Má problém zjesť stravu pre psov, je to špekulant, najradšej by chcel len varenú ľudskú stravu. Musí sa naučiť jesť granule, konzervy, dokonca nepozná piškótky, kosti na hryzenie. (TL: Psík doteraz nejedol takmer nič poriadne, najčastejšie videl len suchý chleba, vianočku, nejaký odpad…niet sa čo čudovať, že odmieta psie jedlo, všetko sa musí naučiť).
Psov znáša, tiež mačičky, no cudzích ľudí sa zatiaľ bojí. Nemá tendenciu utekať, drží sa na dvore. Začína sa hrať a niekedy sa z neho stáva šteňa :o) Toto obdobie asi neprežil ako klasické šteniatko, tak si to chce asi vynahradiť. Začína hrýzť, roznášať, hrať sa…

Dexter je prenádherný veľký chlpatý psík, pravdepodobne kríženček belgického a nemeckého ovčiaka. Celý svoj doterajší život prežil zavretý na povale v starom dome,
niekedy dostal vodu a jedlo, ale nikdy nepoznal, čo je to pohladenie, priateľstvo a láska. Majiteľ sa ho našťastie po niekoľkých rozhovoroch s nami bol ochotný vzdať. A tak dnes Dexterovi začal nový, úplne iný a lepší život. Dexter je zatiaľ neskutočne vystrašený, bojazlivý… Nepozná obojok ani vodítko, plazí sa po zemi.
Nie je však vôbec agresívny, je priateľský, po chvíľke si užíval hladkanie a vrtel chvostíkom. Jeho fyzický a aj psychický stav sa zlepšuje z hodiny na hodinu ;)
Momentálne je v dočasnej opatere v Žiari nad Hronom u Igora Prôčku, ktorému veľmi pekne ďakujeme za POMOC. V rodinnom prostredí z neho bude určite rýchlo veselý a šťastný psík.
Dexter potrebuje trvalý domov, už teraz túži behať po vašej záhradke :)

O zvieratku:

Meno: DEXTER
Pohlavie: psík
Rasa: belgický x nemecký ovčiak
Vek: max. 1 rok
Farba: hnedo-čierny
Veľkosť: veľký, chlpatý

O útulku: OZ Túlavá labka

OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvierat v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá v rámci našich možností. Viac>>