Desať vecí, o ktorých vás psy presvedčia, že sú najdôležitejšie v živote

0

Bratislava 9. júla (Útulkovo.sk) – Od psov sa môžeme veľa naučiť. Sú spoločenskí, verní a budú vás bezpodmienečne milovať. Prečítajte si, čomu všetkému sa od nich môžeme naučiť.

Útulkovo.sk vám prináša 10 najdôležitejších vecí v živote, ktoré sa môžete naučiť práve od psov.

1. Žite pre prítomnosť

Vychutnajte si prítomný okamih! Psy žijú pre prítomnosť a dôležité je to, čo práve robia, či už je to miska granúl, ktorej sa práve venujú alebo naháňanie lopty. Minulosť ich nezaujíma. Jediné, čo si vychutnávajú, je prítomnosť.

2. Prekonajte strach láskou

Existuje množstvo príbehov o agresívnych psoch, ktoré sa stali milými a miernymi v láskyplnom prostredí. Psy prekonávajú svoj strach prostredníctvom lásky a presne tak by to mali robiť aj ľudia. Ak prekonáte svoj strach, bez ohľadu na to, v akej ste situácii, určite vám to uľahčí život.

3. Nenáviďte a nehnevajte sa

Nenávisť a zlosť pochádzajú z našej mysle. Pes sa nikdy na vás nebude hnevať, pretože ste mu včera nedali pamlsok. Nechajte nenávisť a zlobu odísť z vášho života a objavte svoju osobnú slobodu.

4. Hrajte sa každý deň

Psy sa radi hrajú, čo zahŕňa veľa pohybu, ktorý môže pomôcť aj vám. Psy vám vždy dajú dôvod, prečo ísť pešo, na turistiku, zabehať si, alebo inak športovať.

5. Radujte sa

Už ste niekedy videli psa skákať od radosti alebo veselo krúžiť okolo človeka, keď má dostať pamlsok? Nebolo by zábavné, keby sme všetci mohli skákať a radostne behať okolo, keď sme z niečoho nadšení? Žijeme v takej rýchlej dobe, že sa pre príjemné veci často nedokážeme nadchnúť. Preto nezabúdajte na radosť.

6. Prijmite seba takého, aký ste

Dokážete si predstaviť teriéra, ktorý chce vyzerať ako boxer, alebo pudla, ktorý by závidel hrivu kólii? Ani jeden pes asi nezávidí chrtovi jeho nos. Naopak ľudia trávia veľa času tým, že sa snažia vyzerať ako niekto iný. Hoďte to za hlavu a buďte sám sebou.

7. Vychutnajte si cestu

Väčšina psov rada cestuje autom, páči sa im držať hlavu z okna a vychutnávať si vietor, ktorý sa im opiera o srsť. Ľudia, aj keď si dajú rôzne ciele, často zabúdajú, že je to cesta, na ktorej najviac záleží. Nesústreďte sa len na výsledok, ale aj na cestu, ktorá k nemu vedie.

8. Pite veľa vody

Psy inštinktívne vedia, kedy potrebujú vodu. A keď sú najedení, na rozdiel od mnohých ľudí, prestanú jesť. Ale vráťme sa k vode. Voda nepomáha len pri dehydratácii a keď sme smädní, ale môže nám pomôcť aj keď začneme byť hladní a nemáme žiadne jedlo po ruke. Dobrým zvykom je tiež dať si pohár vody, hneď po zobudení.

9. Buďte lojálni a spoľahliví

Pes dokáže byť oddaným spoločníkom, verným a spoľahlivým priateľom. Prečo by taký nemal byť aj človek?

10. V láske nedávajte podmienky

Bez ohľadu na situáciu, pes vás bude milovať bezpodmienečne. Vrtí chvostom, vždy keď vás zbadá, bez ohľadu na to, v akej ste nálade. A tiež vám dokáže hneď odpustiť. Milovať ľudí bezpodmienečne je náročná úloha, ale keby sa nám to podarilo, určite by bol svet lepší.

Útulkovo.sk
Foto: TASR/AP
Zdroj: huffingtonpost.com