Denník hlucho-slepej Zoe: Zavreli ma do klietky a odišli. Tyranky

0 1579

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

26. november

Viete čo mi dnes urobili? Normálne ma zavreli do klietky a obe paničky odišli. Boli preč strašne dlho a ja som v tej klietke veľmi trpela, bolo mi smutno a trápila som sa. Panička povedala, že boli preč „len“ cca 1,5 hodiny. Ešte mi aj aj deku z tadiaľ vzali, vraj aby som ju nezožrala. Chápete to? Tyranky!

Popravde s tou dekou mali pravdu, už dlho si robím na ňu zálusk, ohlodávam jej rohy už asi tri týždne. Čakala som na najvhodnejšiu príležitosť. Aspoň mi tam nechali misku s vodou a jedlom, lebo by som asi načisto umrela.

10734215_631062296999495_1751182541271611865_n

Poslednou dobou dostávam fajnové jedlo. Granulky mám síce stále, ale polievajú mi ich rybím olejom, niekedy aj s tuniakom. Joooj, Áron mi závidí. Nie že by on nemal, on toho má ešte viac ako ja, ale ja dostávam papať trikrát denne a on iba raz. Tak keď jem poobede a večer, sadne si pred klietku a pozerá sa na mňa pozerať, ako žujem. Ja mu to zase vraciam. Jem veľmi pomaly a s každým hltom sa otočím tvárou k nemu, aby poriadne videl ako žujem, hneď ho to kukanie prejde.

Inak bol dnes „obyčko“ deň. Teda okrem toho väzenia… Boli sme niekoľkokrát von, hrali sme sa a učili. Joj ale predsa sa čosi udialo. Vyčúrala som sa na posteľ! Vôbec neviem, čo ma to napadlo. Normálne som si vyskočila ku paničke a úplne v pohode a s úsmevom na papuľke som to tam pustila. Do tej super mäkkej chlpatej deky. To ste mali vidieť tú rýchlosť. Aj paničkinu aj moju.

10648894_624464167659308_20706613596165873_o

Ona vyskočila, aby to nešlo ďalej a ja preto, že som vedela, že to bola asi kravina. Fakt blbý nápad. Dostala som hubovú polievku a v zápätí ma začala ignorovať. A vydržala dosť dlho. Ešte stále je ofučaná.

Idem sa jej asi kúsok povtierať, lebo mi hádam ani jesť nedá. A to by som teda neprežila. Určite mi neodolá. Môjmu krásnemu kukuču neodolá ani skala, aj tá by sa zmenila na kolomaž, keby som chcela.

Vaša Zoe

P.S.
Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prispeli na moje vyšetrenie.