Denník hlucho-slepej Zoe: Zahryzla som sa do medveďa, cítila som sa ako belgičák

0 1068

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

5. decembra

Hafan priatelia moji,
panička č. 1 včera zase takmer nebola doma. Pobehovala hore-dole ako postrelená srna. Nerozumiem tomuto hektickému životu… Nerozumiem, prečo nie je stále so mnou a nevenuje mi všetok svoj čas. Áron mi to už vysvetľoval, viem, že chodí na lov (v ľudskej reči to znamená, že chodí zarábať peniaze, aby sme mali čo papať a tak), ale aj tak. Inak, asi toho veľa nezarobí, bo jedlo dostávam na prídel.

Našťastie bola so mnou včera panička č. 2. Zase sme jej narobili! Ja som taká rýchla. Len čo nás na chvíľku nechala samých, už som stihla potrhať plienky, ktoré ešte máme po zemi (vraj kvôli mne – pche!). Čo vám budem hovoriť, mala zo mňa radosť. Na druhej strane, panička č.1 urobila veľkú radosť mne, keď poobede prišla.

1920156_634407163331675_4424123310562620720_n

Doniesla MNE veľkého plyšového kamaráta. Hneď som ho chcela zožrať, ale začali ma vydierať, že mi ho vezmú, keď sa budem takto správať. Tak som prestala… Na chvíľku. V nestráženej chvíli som už bola v ňom zahryznutá. Normálne sa cítim ako nejaký belgičák! Mám zákus na celý chrup, určite by som aj skúšky obrany urobila na výbornú. Neviem síce, či by som sa trafila na rukáv, ale čo už.

Dnes to bolo takmer rovnaké. Panička č. 1 bola celý deň preč. Len čo nás ráno vybehala už fujazdila vraj do práce. Napodiv, po návrate nesmrdela za psami, ako takmer vždy.

10805771_634407129998345_3641866923536836886_n

A viete čo? Ona si fakt nerobila srandu s tým kabátom. Včera mi teta Julka kúpila dva a ona ma fakt do nich navliekla. Fakt si myslí, že v tom budem chodiť na verejnosť?! Ani len odfotiť som sa jej nedala. Nech si nemyslí, že sa s tým zmierim. To si ešte užijeme. Veď počkaj!

Teraz sme sa vrátili s dlhej prechádzky, tak ma celkom aj unavila. Som sa vybehala konečne, len keby ma furt nedržala na tej šnúrke. Lietala by som ako drak. Ale nieee, ona ma stále musí mať pod kontrolou. Na nervy toto! Ale čo už, kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť.

Vaša Zoe

Pozrite si príbeh Zoe v relácii Útulkovo.

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková