Denník hlucho-slepej Zoe: Vonku je taká zima, že mi sľúbili kabátik. To si robia srandu?

0 1783

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

28. november

Dnes to bol bol nejaký rýchly deň. Ani neviem, ako ubehol. A to som dokopy nič nezažila. Zase bola panička s číslom 1 veľakrát preč. Aj ráno, aj poobede aj teraz večer. A zase smrdela za inými psami. Nechápem, ako si toto môže vôbec dovoliť. A keby len smrdela. Ona bola celá oslintaná! Nohavice, bundu, topánky aj ruky. Ešte mala tú drzosť a snažila sa ma pohladiť. S tými rukami!

1655976_631062333666158_2531332178741231058_n

Nevadilo by mi to, nie som nejaká cintľavka, veď aj Áron si rád do mňa utiera sliny a bradu keď sa napije. Ale tieto psy nepoznám. Som zvedavá, či nám ich niekedy predstaví. Voňajú zaujímavo, akosi pokrčene. Neviem to inak vysvetliť.

Inak doma pohoda. Keď bola prvýkrát preč, tak som jej nachystala prekvapenie. Aj s Áronom. Neuhádnete aké.

10462884_624464030992655_9108217128775127769_n

Určite ste si všimli, že majú na zemi nejakú plachtu a plienky (Vraj kvôli mne! Jasné, keď sa hanbíš, povedz na mňa). Tak sme ich trochu „upravili“. Len neviem, prečo sme mali z toho radosť iba my dvaja. Veď to bolo super, všetko bolo všade a úplne inak. Toľko sme sa s tým natrápili a dočkali sme sa iba vyčítavého pohľadu.

Nerozumiem, prečo si nezdokumentuje aj takéto veci. Toľko roboty a ona to jedným šmahom dala tak, ako to bolo. Nie tak celkom, asi polovicu z toho musela vyhodiť.

Boli sme zase vonku, ale je tam veľká zima. A vraj to bude ešte horšie. To asi neprežijem. Doma vraveli, že mi dajú kabátik. Čo? Kabátik? To si snáď robia srandu. Čo som ja nejaká fejková čivava? Uvidíme, čo sa z toho vykľuje.

Teraz pustila panička dáky čudný prístroj, z ktorého ide teplo. Prišla poriadne vymrznutá, tak ide na plné obrátky. Ja si to užívam tiež, musel to vymyslieť nejaký génius.

Vaša Zoe

P.S.
Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prispeli na moje vyšetrenie.