Denník hlucho-slepej Zoe: Včera sa mi stal trapas, skoro som skončila ako mopslík

0 1124

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

9. a 10. október

Hafan kamaráti,
dnes som tu zase len na skok, lebo ma panička vyháňa spať. Vraj musí ešte dokončiť nejaké veci na zajtra a pobaliť nás. Joj, už sa veľmi teším na ten výlet. Síce ani neviem kam to ideme (nikdy som nebola v Brezne) a ani prečo tam ideme, ale už sa neviem dočkať. Dúfam, že sa tam s niektorým z vás stretneme, aby ste ma videli aj naživo (vôbec nie som narcis, však?).

Včera sa nám nedalo pripojiť, lebo panička zabudla zaplatiť faktúru za internet. Už jej asi veľmi dobre neslúži pamäť, ale vraj to ide vekom. Aspoň že sa má na čo vyhovoriť.

1469744_611918075580584_6606730589264167424_n

No ale späť ku mne. Oba dni boli také normálne a pohodové. Áronkovi je už o niečo lepšie, tak sa so mnou aj hral. Vyvaľovala som sa na posteli, hrala som sa s mojimi obľúbenými hračkami (Inak viete o tom, že dve z nich sú vraj pre mačky?). Opakovali sme si s paničkou privolania, sadnutie, aj podávanie labky (aj keď to vraj nie je veľmi podstatné, ale keďže mi to tak ide, radi to spolu robíme).

Už úplne sama chodím vo výťahu. Prestala som sa tej samostatne pohyblivej veci báť a pekne tam sedím, až kým sa tá vec neprestane hýbať. Ale včera sa mi stal dosť trapas. Keď chodíme vonku, tak sú tam jedny dvere stále otvorené a druhé mi otvára panička (ako keď vchádza kráľovná). Včera ale boli zatvorené aj tie druhé dvere a ja som do nich v plnej rýchlosti vrazila. Oni sú úplne priehľadné. Som fakt nečakala takúto kamufláž. To bola taká sila, že som zo seba urobila takmer mopslíka.

10698603_611912822247776_457637385021991612_n

Našťastie mi môj frňák ostal na pôvodnom mieste a mohla som pokračovať. Odvtedy som za každým radšej kontrolovala každý priestor, kde by mohli relatívne byť dvere.

Panička mi narobila množstvo fotiek, keď spím. Vraj som vtedy najkrajšia.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková