Denník hlucho-slepej Zoe: Už behám, ako splašená srnka a občas sa mi podarí vyskočiť na posteľ

0 857

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

1. októbra

Dnes ma panička poctivo pustila za kompjúter tak, ako má byť. Neviem ako u vás, ale v okolí nášho domova bolo škaredé počasie. Nemám rada, keď je vonku mokro a ešte tá voda padá aj z neba. Ani Áronovi sa to nepáčilo. Neraz nás čakal vo vchode, kým sme my stáli v tráve. Aj dnes to bolo tak 50:50, ale už som si sľúbila, že sa v tom zlepším. Chcem počuť čo najviac ten kliker, lebo mi dá stále fajnotky.

zoe 10022

Už som prišla na to, že vždy, keď urobím (alebo ešte len idem urobiť niečo dobré), tak ho počujem a hneď nasleduje odmena. To sa mi fakt veeeeľmi páči. Dnes mi dokonca panička povedala, že som veľmi múdra sučka. To mi vždy pohladí dušu (a ego).

Už som vám spomínala, že som si našla perfiš miesto na spanie, pod mojou druhou paničkou? Využívam ho ako len často môžem. Ideálne je, keď môžem mať hlavu medzi jej papučkami, ktoré jej skôr alebo neskôr v nestráženej chvíľke ukradnem. Ešte sa k nám pridal aj Áron. Už iba naša prvá panička chýbala v tejto kope. Páči sa mi byť takto na hromádke. Potom ma vzala aj na seba. Ej či sa mi len vyvaľovalo na nej.

Prvá panička bola dnes doobeda zase niekde preč, a potom sa znova hrala s korálkami. Tá si s nimi nedá pokoj! Bude ma dráždiť, joj. Ale prekvapila ma. Urobila niečo aj pre mňa a nie ako vždy, iba pre niekoho iného. To ma potešilo. Veľmi.

zoe 1002

Najprv mi urobila jeden kúlový náhrdelník, na ktorom je bodkami a čiarkami napísané moje meno. Vraj to je voľajaká Morseova abeceda. Neviem, čo to je, ale je to ako mak-rezanec, mak-rezanec a stále okolo. Panička si urobila rovnaký s jej menom (asi aby nezabudla ako sa volá). Urobila mi aj druhý, taký farebný obojok. Poviem vám, páči sa mi oveľa viac, ako ten mačací s kamienkami V tých istých farbách mala aj ona na ruke. Sme teraz ako sestry. Tak sa budem teraz v tom vonku pretŕčať, aby mi ho každý závidel.

Zajtra ideme vraj zase k veterinárke. Neviem prečo zase, ale Áron mi hovoril, že prišli výsledky z tých tekutín, čo nám brali. Tak dúfam, že to nebudeme znova opakovať, trochu mám obavy, ale iba trochu. Vlastne, kým dopíšem túto vetu, tak už obavy mať nebudem. Ja som vám strašne optimistické šteniatko.

Idem sa ešte chvíľu pohrať s mojim Veľkým Bratom, kým je vo švungu. Dnes sa mi v hrách veľmi darilo. Už behám ako splašená srnka a už viem aj na posteľ vyskočiť (tak 3 z 10 pokusov sa mi podarí), ale keďže viem, že to nesmiem, tak idem hneď aj dole – sama. Neviem síce prečo tam byť nemôžem, keď sa tam Áron vyvaľuje, ale raz mi to hádam vysvetlia.

zoe 26 6

Hihi ešte ma napadlo. Ako som sa bláznila s hračkami, tak som jednu z nich utopila. Nie, že by som to urobila schválne, len som sa išla napiť a zabudla som, že ju mám v papuľke. No je tam toho…

Tak nám teda zajtra držte labky, nech všetko dobre dopadne.
Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková