Denník hlucho-slepej Zoe: Pribudla mi ďalšia diagnóza – kleptománia

0 1662

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

20. septembra

Ahojte, všetci, aj dnes som bola nachytaná pri páchaní veci nezákonnej a dokonca som bola niekoľkokrát prichytená na mieste činu. Vraj je to nejaká diagnóza, volá sa to kleptománia. To som teda dopadla. Nemám tých diagnóz až príliš veľa?

Keď som to skúšala už po niekoľkýkrát s topánkami, tak sa človek aj hneval. Ale už som naučila, ako na nich. Poradil mi to Áron, vraj to vždy zaberá. Naučil ma jeden skvelý trik, ktorému neodolá takmer žiadny človek. „Hodiť“ psie oči. To si takto sadnete na zadok (hneď po spáchaní zloby) a začnete sa tváriť veeeľmi previnilo a chápavo.

zoe 21 4

Tie oči musia byť ozaj smutné a najlepšie aj vyvrátené dohora až tak, aby vám bolo zospodu vidno bielka. Hneď ako som to vyskúšala, sa človeku vyrovnali tie pásiky, čo sa mu robia nad očami a hneď sa na mňa pozeral jemnejším pohľadom. Dostala som sa do veľmi dobrej rodiny. Začala som tento nový trik využívať vždy, keď je k tomu príležitosť. Dúfam, že ma neprekuknú.

Dnes sa mi s mojimi potrebami veľmi nedarilo. Nejako som si postavila hlavu, že chcem cikať doma. A veru ma nikto nepresvedčil, že to bude inak. Vonku som to držala, až ma brucho bolelo, ale vydržala som si to odniesť domov. Poviem vám, veľmi z toho radosť nemali. Dokonca mi capli aj na zadok tými dvomi pahýľmi, čo majú na rukách. Teda, nieže by to bolelo, (pche taký veľký človek a tak málo sily), ale prekvapilo ma to. Tak som sa odula a išla som si ľahnúť do klietky.

Vydržalo mi to asi 30 sekúnd. Viem to presne, rátala som si v duchu, aby som aspoň toľko vydržala. Áron mi hovoril, aby som to nebrala vážne, že ma nemajú ako napomenúť, keďže ich nepočujem. Chudák, mal dnes zo mňa hlavu v smútku. Dobiedzala som do neho asi najviac, mala som taký provokačný deň.

zoe 21 1

A ozááááááj, prišla som na jednu skvelú vec! Už viem, na čo všetko sa dajú použiť moje nohy. Dnes som utekala. Len to brzdenie musím nejako doladiť… a zmeny smeru… to mi vôbec nešlo. Ale našťastie majú ľudia dosť nábytku, ktorý ma zastavil, prípadne odrazil do inej pozície. Takže úloha do ďalších dní: Naučiť sa brzdiť a vyberať zákruty.

Pred chvíľkou sme mali s mojim človekom malú seansu a zase ma pomasíroval, a potom ma mal položenú na sebe. To bolo fajn. Trošku som si bola neistá, ale postupne som sa uvoľňovala a vlastne je to celkom prča. Len škoda, že neviem nablízko zaostriť. Keď sa o to snažím, tak sa mi zbiehajú oči a je to v háji. Ale akonáhle dám hlavu trochu ďalej, tak je to celkom dobre viditeľné. Už sa neviem dočkať, kedy to bude ešte lepšie.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková