Denník hlucho-slepej Zoe: Pochodovali sme za to, že zvieratá nie sú veci. Bolo to niečo neuveriteľné!

0 1722

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

17. október

Joj musím vám rýchlo napísať o dnešnom dni. Taká som rozrušená, a zároveň neskutočne unavená. Boli sme na pochode, ako som vám spomínala. Aby ste VY ĽUDIA už konečne pochopili, že NIE SME VECI. S paničkou sme sa zúčastnili pochodu v Banskej Bystrici (odkiaľ pochádzame, teda ja asi nie, neviem z kadiaľ pochádzam, ale toto je už môj domov). Viete koľko tam bolo ľudí? A psov?

10410778_613984765373915_8589042606891461645_n

To bolo niečo neuveriteľné! Toľko ľudí sa dalo dokopy za jednu vec. Vraj sa to konalo vo viacerých slovenských mestách. Verím, že toto konečne presvedčí papalášov v Bratislave. Hádam pochopia, že máme pravdu a nemôžu urobiť inak, iba ten zákon schváliť. Vraj sme veci iba v tejto republike. To je veľmi, naozaj veľmi smutné.

Našťastie sa nájde mnoho psíčkarov, ktorí sa vždy postavia na stranu zvierat. Dnes som ich veľa videla aj osobne, zoznámila som sa s veeeeľa inými psami, ktorí prišli rovnako, ako ja, na tento pochod. Všetci boli tiež označení, aj ľudia. Tí mali aj rôzne transparenty, ktoré hrdo niesli nad hlavami.

Bola to ozaj sila! Veľmi som vytešená z toho. Bola s nami aj teta s Abhy. S ňou bola najväčšia prča, museli sme stále do seba zabŕdať. Keď nie ja do nej, tak ona do mňa a tak stále dookola. Obe sa vieme neuveriteľným spôsobom pliesť ľuďom popod nohy. Mali by ste vidieť tie „tanečky“ našich paničiek. Hlavne, že nás nepristúpili.

zoe

Prešli sme sa celým mestom, pomedzi to sme sa bláznili s Abhy, nechali sa hladkať od ľudí, zoznamovali sme sa s inými psími kamarátmi. Jednoducho bol to skvelý deň. Vraj na niečo podobné ideme aj v nedeľu do obce Priechod, kde nejakí idioti ubili na smrť nevinného psíka. Z toho som smutná, lebo nerozumiem, ako toto môže niekto urobiť. Vy, niektorí ľudia, ste veľmi zlí! A bezcitní! Ale ako vraví moja panička, „Karma je sviňa“, počká si vás.

Bojujte preto prosím naďalej za nás. My bojovať nevieme, musíte nám pomôcť vy „dobrí ľudia“. Od vás závisí naša budúcnosť. No, panička mi už chystá papať, tak sa idem konečne najesť. Majte krásny deň a nezabudnite: „Nie sme veci, máme srdce!“

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková