Denník hlucho-slepej Zoe: Paničke robím trochu nervy, keď chce, aby som si sadla

0

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

6. októbra

Pomedzi moje každodenné povinnosti som sa hrala s Áronom, len akosi menej ako inokedy. Ozaj nie je v poriadku, ale hoci dnes mali byť už jeho výsledky, stále nie sú, lebo ich vraj museli poslať ešte voľakde inde. Asi na Mars alebo kde…

Stále sa zobudím s hlavou dole. Chápete to? To robí tá gravitácia, či kto? Nechce sa mi veriť, že by ma takto polohovala moja panička alebo Áron. Divné. Naozaj veľmi divné. Asi si na seba nastavím web-kameru, aby som prišla na jadro pudla.

zoe 10029

Dnes sme sa s paničkou hrali na divadlo. Ona mi robila nohami kulisy a ja som medzi nimi vystupovala. To vám bola sranda! Asi tak päť minút. Nie som veľmi dlho nadšená, nech je to hocičo. Rýchlo ma všetko omrzí. Potrebujem toho stihnúť veľmi veľa, a tak sa nemôžem dlho zdržiavať.

Tuším som vám už písala, že viem podať labku. Tak už je to takmer dokonalé. Už sa učíme aj sadnúť. Paničke robím trochu nervy, lebo ja viem, čo odo mňa chce, ale ja to nebudem robiť vtedy, keď si ona zmyslí. Hehe, to ma ešte nepozná. Uvidíme, kto koho bude cvičiť. Ale nie, hneď ako začujem kliker, ozve sa vo mne Pavlov reflex (to čumíte aká som múdra čo?) a je po tvrdohlavosti.

zoe 1006 1

Panička na mňa ušila riadnu búdu. Inak neviem, prečo sa hovorí „ušiť búdu“, už ste videli búdu z látky? Dnes ma panička opäť prekvapila. Vytiahla pri cvičení na mňa SYR! Tá ma riadne dostala! Za túto úžasnú, skvelú vec som ochotná urobiť čokoľvek. Už dokonca aj častejšie cikám vonku. Toto musíme ešte dotiahnúť, ale verím, že to už skoro zvládnem tak, aby sme boli spokojní všetci.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Lutáková