Denník hlucho-slepej Zoe: Panička začala červenieť a pískať ako čajník

0 1329

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

14. decembra

Musím sa hneď na začiatok posťažovať. Z tých liekov, čo mi dávajú, ma bolelo včera bruško a mala som aj hnačku. Našťastie mi je už dnes lepšie a už som nemala ani tráviace problémy.

Včera nám bola panička kúpiť papať aj vitamínky pre nás oboch a ako som si aj myslela, neostala to iba pri tom. Okrem dobrotiek aj pre Áronka, mi doniesla zase novú hračku. Ako sa z nej tak teším! Už ma ani tie ostatné tak nezaujímajú, ako táto. Je super! Ešte sa mi nepodarilo z nej odhryznúť ani len malilinký kúsok. Neviem, či to vôbec dokážem.

1476378_638294346276290_1694280190520775715_n

Ale myslím, že keď sa mi už plne vymenia zúbky, tak s tým nebudem mať problém. Tie mi už padajú ako hviezdy na nebi. Celý víkend som sa s mojou novu hračkou tešila. Aj Áronkovi som ju chcela dať (na chvíľočku aspoň, aby nezazeral), ale nechcel ju. Celkovo je zase nejaký divný. Neviem, čo sa s ním deje.

Ale vráťme sa zase ku mne. Vždy, keď ma zatvoria, tak mi nechajú niečo, aby som sa s tým vyhrala. To sa mi celkom páči. Je to také odškodnenie za ujmu, ktorú mi spôsobujú.

Inak som bola tieto posledné dva dni dosť zlá. Obe sa na mňa hnevajú (som zvedavá dokedy). Cikám zase kade-tade. Napríklad včera som pekne vydržala, kým prišla panička z obchodu, išli sme sa prejsť, a keď sme sa vrátili, hneď ako otvorila dvere do bytu, som to pustila na ten super mäkký a chlpatý koberec.

10858473_638294682942923_8735709430331772994_n

To ste ju mali vidieť! Začala červenieť a pískať ako čajník. Už-už som čakala, že exploduje. Ustála to, ale bolo to namále. A ja som to potom spravila aj na posteľ. Tiež som ukradla nejaké veci z koša, rozhrýzla som nátačky, no celkovo sa mi darilo. Nechápem sa niekedy…

Včera bol teda divný deň (asi preto, že to bol deň bosoriek). Poobede aj večer mi zase harašilo, vraj akoby som bola z divých vajec (To sú aké? Pokazené?). Behala som ako zmyslov zbavená, hrýzla som všetkých a všetko okolo, vrážala som do všetkého v okolí. Jednoducho som robila riadnu zlobu.

Panička ma musela niekoľkokrát upokojovať, lebo som sa už prestala ovládať. Nebolo to také, ako obvykle, bláznim sa stále, to je jasné, ale toto bolo na mňa príliš silné. Nevedela som sa zastaviť. V ničom. V takýchto chvíľach som veľmi rada, že nie som sama. Neviem, ako by to dopadlo.

Vaša Zoe


Pozrite si príbeh Zoe v relácii Útulkovo.

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková