Denník hlucho-slepej Zoe: Obvinili ma z trestného činu, Áron je bonzák

0 1745

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

21. septembra

Musím sa vám požalovať. Bola som obvinená z trestného činu krádeže a marenia vyšetrovania! Ako si to mohli toto dovoliť? Je pravda, že majú proti mne usvedčujúci materiál a príslušnú dokumentáciu, dokonca aj svedeckú výpoveď Árona, ktorý všetko nabonzoval, vec zhabal a odniesol na príslušné miesto, ale takto sa to predsa nerobí. Kvôli jednej papuči…

zoe 20 3

Ale inak to bol celkom fajn deň. Začínam si zvykať na takýto život. Boli sme často vonku. Podarilo sa mi veľakrát urobiť si tam potrebu, tak sme sa spolu s človekom tešili. Chválili ma a dostala som fajnotku.

Dnes sa na mňa Áron nahneval, ale vôbec neviem prečo. Vraj po mne aj vyštekol, ale he-he, keďže som hluchá, tak mi je to v zadnej časti môjho rastúceho tela. Hnev ho ale rýchlo prešiel. Viem ako na neho a hneď som si ho znova vedela získať. Veď kto by mi odolal… Takže to beriem ako slabý výpadok v Matrixe…

Potom mi znova dávali nejakú pastu do papuľky, ale celkom mi to chutí. Našťastie už ma viac nepichajú, len mi tlačia nejaké malé veci do hrdla. Vtedy sa cítim ako hus, ale musím to dáko vydržať.

zoea221

Viete nad čím so sa dnes zamýšľala? Prečo keď si ľahnem do pelecha, tak sa zobudím mimo neho. Kto ma v spánku presúva? Baví to niekoho, či čo? Potom sa stále musím vracať naspäť. Divné… Veľmi divné… Ako sa v našom psom žargóne hovorí: „Raz budem musieť prísť na koreň pudla“.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková