Denník hlucho-slepej Zoe: Naučila som sa podávať labku. Úplne sama

0

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

4. októbra

Dnes sme sa ďaleko prejsť neboli, lebo stále vonku prší, ale napodiv sa mi celkom darilo robiť potrebu vonku. Panička je už o trochu menej smutná. Alebo to skôr nedáva až tak najavo.

Napriek tomu sa so mnou dnes hrala. Snažila som sa jej robiť radosť. Sama od seba som sa naučila podávať labku. Ani som netušila, akú radosť jej to urobí.

A v noci som jej skočila do postele. Tak potichu a pomaly, aby si to nevšimla. Myslela som si, že bude mať obrovskú radosť, keď ma tam ráno zbadá. No… nepovedala by som. Jedine, že by prejav nadšenia bola veta: „Ty čo tu robíš?!“

Pustila ma za kompjúter iba na chvíľku, lebo robí zase voľajaké korálkové veci. A teda nevyzerajú, že by tieto boli pre mňa. Uvidíme.

ZOE

Dnes je Deň zvierat a vraj sa konečne zmení zákon o tom, aby nás už nikdy nikto viac nepovažoval za VECI. Veď je to predsa jasné, nie?! Vari VEC dokáže milovať? Cítiť? Ctiť si? Poslúchať? Urobiť pre vás aj modré z neba? Položiť za vás aj život? Vari VEC dokáže rozžuť vaše obľúbené topánky? Vyčúrať sa vám na gauč? Zjesť jedlo nachystané pre návštevu? Doškriabať steny a dvere? Spievať spolu so sirénami?

Vari VY ľudia, dokážete milovať nejakú VEC tak, ako nás CÍTIACE BYTOSTI – ZVIERATÁ? Sami to mu neveríte, tak nám pomôžte zmeniť to.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková