Denník hlucho-slepej Zoe: Moja nová hračka je vraj nezničiteľná, asi by ju mali reklamovať

0 1403

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

1. decembra

Hafan moji milí priaznivci,
počas posledných dvoch dní mala panička taký nabitý program, že nemala čas mi ani len ten noutbúk zapnúť. V sobotu bola celý deň preč. Keď sa vrátila, tak zase smrdela za inými psami. Ja už tomuto nerozumiem. Vraj robila zase tú jej terapiu. Nechcem byť sebec, ale mohla by ju radšej robiť každý deň mne a nie stále niekomu inému.

V nedeľu som z nej zase cítila tých pokrčených asi dvoch psov. Cez deň dorábala nejaké zameškané veci neskoro do noci. Už mi aj išla na nervy, lebo veľmi dlho svietilo ´slnko´. Ona to volá svetlo, tak neviem.

10842036_633542123418179_5497736544269834246_o

Dnes sme mali skoro ráno budíček. Ja tak nerada vstávam. Už aj ciku vydržím držať dlhšie, len aby som nemusela odísť z teplučkej postele. Ale ráno mi ani len šancu nedala. Musela ma vziať na ruky. Vyvenčila najprv mňa, potom Áronka a odišla zase za inými psami. Fakt toho nemá dosť? Nestačíme jej my dvaja?

Keď sa tak zamyslím, tieto tri dni bola panička riadne naspídovaná. Stále odbiehala, čosi robila, prišla, odišla, prišla, smrdela, išla s nami von, odišla, prišla, nesmrdela, boli sme sa prejsť, odišla, prišla, smrdela, robila doma čudné veci, boli sme von, hrali sme sa, pospali sme. Normálne frmol. Hádam to nebude takto stále.

Ale má to aj svoje výhody. Včera mi doniesla nové granulky, aj paličky na obžúvanie. Vraj namiesto ponožiek. Fakt neviem, dokedy to bude vyťahovať. Doniesla aj novú hračku. Vraj je nezničiteľná. HA-HA-HA. Môže ju ísť rovno reklamovať, lebo už som všetky hrbolky, ktoré z nej trčali, pekne zarovnala. Možno to je zmysel tejto hračky. Veľmi sa mi páči, všade si ju nosím so sebou. Aj s Áronkom som sa podelila.

10846082_633542243418167_2186231107207128285_n

Jooj a dnes si dovolila ešte jednu čudnú vec. Chcela mi niečo natiahnuť na telo. Aby mi zima nebola. Tak toto teda nie, nepáčilo sa mi to. Našťastie veci, čo mali doma, mi boli buď veľké alebo malé. A bolo po paráde. Tak jej treba.

Ale čo je hlavné, zajtra ideme na ten výlet do ďalekej Bratislavy. Ide s nami aj teta Julka, tak sa na ňu tešíme. Som veľmi zvedavá, kam to ideme, ako tam bude, čo tam budeme robiť. Panička je trochu nervózna, neviem prečo. Cítim z nej, že nie je vo svojej koži. Hádam to nebude nič zlé. Ale to by ma tam zase hádam nevzala. Takže by sme sa mali tešiť.

10523207_633542790084779_4440258222291893199_n

Na moje vyšetrenie sa už vyzbieralo neuveriteľných 694,61 eur a v Čechách 4.300 Kč. Keďže sa na Slovensku našlo toľko úžasných ľudí s krásnym a veľkým srdiečkom, rozhodli sme sa peniažky z Českej republiky venovať inému psíkovi, ktorý to bude najviac potrebovať. Verím, že nikto z darcov nebude proti tomu. Tak ako ste vy všetci pomohli mne, chcela by som, aby sa pomohlo aj inej chlpatej dušičke, ktorá to potrebuje.

Zajtra na mňa teda myslite. Nemusíte zase veľmi, aby sa mi celý čas nečkalo, ale držte mi palce, labky a všetko, čo máte po ruke a labke. Verím, že sa vrátime skoro, aby som vám dala čo najskôr správy.

Vaša Zoe

P.S.
Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prispeli na moje vyšetrenie.

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková