Denník hlucho-slepej Zoe: Mám toľko noviniek, že ani neviem, kde začať

0 1540

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

11. november

Hafaaaaaaaan, všetci moji drahí priaznivci,
konečne sa vám hlásim. Panička sa mi vrátila po takom dlhom čase. Bolo preč až týždeň! A zase bezo mňa. Vrchol drzosti a sebeckosti z jej strany… Bola som veľmi smutná a nahnevaná, keď odišla, ale našťastie s nami ostala druhá panička. Tá sa o nás príkladne postarala a chvíľami som aj zabudla na paničku č.1.

10648894_624464167659308_20706613596165873_o

Ale hnev ma rýchlo prešiel, keď sa vrátila. Samozrejme, asi po 15-sekundovej radosti z jej príchodu, sme sa s Áronom vrhli na jej tašky. Veď hádam nemohla na nás zabudnúť a niečo nám doniesla. Nemýlili sme sa. Hoci odchádzala a aj sa vrátila iba s jedným kufrom a taškou, doniesla nám výborné fajnotky na hryzkanie, a dokonca aj hračky. Ale nie všetky boli pre nás. Vraj doniesla aj pre mačičky tety Julky a pre Abhy tety Bashky. To som ostala trochu sklamaná, lebo ja si to priznám – som chamtivá a chcem všetko pre seba.

Heh a smiala sa, že sa na letisku veľmi bavili na jej pískajúcom kufri, keď jej ho stlačili pri kontrole. Ani si neviem predstaviť, aký zvuk to vydávalo. Doniesla nám plyšové pískaco-krochkajúce neidentifikovateľné zviera, latexové pískacie prasiatko (to mi už stihla skonfiškovať), ešte jedno takéto prasiatko pre Abhy a cicuchám samé hrkálky. Keďže sa jej už fajnotky pre nás nezmestili do kufra, mala ich v kabelke. To vraj tiež pracovníci letiska nechápali.

997092_624464264325965_5730826516404693404_n

No ale aby som sa vrátila zase ku mne. Veľmi som sa potešila novým hračkám. Panička nám ich ale dáva na prídel. Fakt nechápem. Ako čo je zle na tom, že rada amputujem? Veď niektorým ľuďom za amputácie ešte aj platia. Ja keď oddelím ucho, nos, oko, nohu alebo chvost od tela, dočkám sa len toho, že mi to vezmú. Je pravda, že sa mi to často podarí aj zjesť, ale tak čo, veď zatiaľ to vždy vyšlo von.

Fajnotky boli super! Také vápnikové kostičky obalené 100-percentným mäsom. Jednoducho úžasné! Aj to nám ale dáva na prídel. Nechápem, prečo to nemôžeme zožrať všetko hneď.

Keď sa tak zamyslím, vlastne ani neviem, koľko toho ešte má… Dúfam, že ešte aspoň 10 kíl. A keď sme už pri tých kilách, panička skoro odpadla, keď ma zbadala. Vraj som neuveriteľne narástla! Asi na tom aj niečo bude, zdá sa mi, že posteľ je trochu nižšie, ako prednedávnom. Vraj som aj veľmi ťažká. Odkedy sa takto ženy urážajú? Odkedy sa verejne preberá váha a vek dámy?

10688215_624463897659335_8541290327185378667_o

Ale popravde, sama som zvedavá, koľko vlastne vážim. Zajtra sa dozviem presnú váhu. Ideme pozrieť pani doktorku. Urobila sa mi hrčka na chrbáte a ešte nezmizla, tak sa ideme ukázať. Vlastne len tak na návštevu. Máme pani doktorku radi. Ešte musím spomenúť zuby. Viete ako ma svrbia? To je niečo neuveriteľné. Ale už mám po štyri aj hore aj dole vymenené. Ešte mi musí narásť 34 zubov a budem dospelá psia dáma.

A viete čo? Už som vám písala ako „suprovo“ viem používať predné labky. Slúžia mi doslova ako ľudské ruky – dosť dobre napodobňujem človečiu rasu. Dokonca, keď mám moje hračky pri sebe, tak si jednu (a už sa mi podarilo aj dve) strčím do papuľky a ostatné si prikotúľam k sebe.

Ale čo je ešte super, prišla som na to, že podobne sa dajú použiť aj zadné packy. Normálne si viem prihrabkať hračky aj zadnými nohami. Alebo keď si hryzkám môjho gumeného ježka, tak si prednými labkami držím plyšovú hračku a zadnou si otáčam toho ježka, aby som ho mohla celého oslintať. To vám je taká prča! Ešte to dotiahnem do dokonalosti a budem vedieť používať všetky labky aj na niečo iné, ako len na chodenie a behanie. Som jednoducho geniálna!

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková