Denník hlucho-slepej Zoe: Keď začali lietať svetielka, čakala som že panička vybuchne ako Etna

0 998

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

7. októbra

Dnes bol taký normálny deň, klasické povinnosti a leňošenie v posteli. Ja si to fakt začínam užívať! Veľmi sa mi to páči, aj keď mi tam bolo najprv teplo, už som tento „odpor“ prekonala. Dokonca som tam bola aj s mojim veľkým Bratom, ktorý mi dovolil si k nemu ľahnúť. Posledné dni sa ho radšej na všetko pýtam, lebo ako je chorý, nie je veľmi ústretový.

Poradilo sa mi zase niekoľkokrát ukradnúť papuče, ponožky a dokonca aj iné kusy oblečenia. Neraz už boli trochou aj na človeku, ale páči sa mi, keď sa naháňame. Zatiaľ vždy vyhrajú, ale to sa raz zmení.

10690008_610025875769804_4896774274415110374_n

Urobila som aj galibu a panička sa hnevala. Ale moja chyba to nebola. Nemá si nechávať kade-tade veci. Našla som dáky káblik, len tak voľne pohodený na posteli, ktorý si zabudla odložiť. Tak som ho trochu predierkovala. Sprvu si to nikto nevšimol, len podvečer to prasklo. Fakt som nevedela, že aj ten káblik patrí ku kompjútru (teda už viem, že je to noutbúk). Večer, keď mi ho chcela panička zapnúť, začala tá čierna šnúrka praskať a také malé svetielka z nej lietali. Normálne oslava.

I keď, panička sa netvárila, že oslavujeme. Ťažko sa mi opisuje výraz v jej tvári, keď rýchlo vytiahla kábel zo steny a zbadala tie malé dierky. Čakala som, že sa jej otvorí hlava a vybuchne tam minimálne Etna! Povedala mi len (s tým káblom pred nosom, akoby som ho predtým nevidela), že som mala šťastie, že nebol aj predtým v tej stene. Čo tým akože myslela? Že by som svetielkovala aj ja? To by bola sranda!

Zatiaľ sa majte pekne.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková