Denník hlucho-slepej Zoe: Dostala som vybíjaný obojok pre mačky, je to urážajúce

0 2637

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

25. septembra

Dnes bol taký normálny deň. Klasické povinnosti, hranie sa s Áronom a tak. Panička bola dosť dlho preč, ale ostala so mnou tá druhá. Nevadí, aj ju mám rada. Ale keď panička prišla, tak som sa tešila. Išli sme hneď s Áronom skontrolovať tašky. Vôbec neviem, čo mi to napadlo! Nikdy som tašky nekontrolovala. Asi som to nechtiac odkukala od Árona.

zoe 26 8

Nuž… nič dobrého z lovu nedoniesla. Teda nie že by tam nič dobrého nemala, len nám to nedala. Toľko vôní tam bolo… …a ja mám stále tie isté granule. Mám to brať osobne? Ale teda predsa len mi niečo doniesla. Z toho som ale takú radosť nemala. Nový náhrdelník. Teda obojok. Nevadí mi to, ale keby som to nemala, tak by som za tým nesmútila. Tak mám nový obojok. No krásny, vybíjaný s kamienkami. Vyzerám ako taká fiflena!

Že vraj z recesie to urobila (z rece-čoooo?). Ešte som sa dozvedela, že je pre mačky! Tak to je už fakt urážajúce. Budem to musieť rozdýchať.

Potom sme sa zase hrali. Boli sme sa niekoľkokrát postaviť do trávy, ale vôbec sa mi tam nepáči. Je tam stále zima a to mi absolútne nevyhovuje.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková