Denník hlucho-slepej Zoe: Dnes som vraj bola ako „z divých vajec“

0 1063

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

16. november

To bolo dnes teda počasie! Ani sme sa veľmi neboli poprechádzať, lebo by ma bolo asi utopilo. Hore na kopci, kam chodíme, sa v takomto daždi urobí neskutočný potok. Taký silný, že sa divím, že nevezme so sebou aj tie poschodové domy, ktoré tam sú. Tak sme sa teda otočili pred ním, fakt sa mi nechcelo úplne zmočiť tie moje šikovné nohy. Boli sme len tak, okolo domu, ale ani to sme nemuseli. Radšej som sa vycikala takmer pred vchodom.

10431666_625664770872581_4908004195202885011_n

Ale na rozdiel od Árona, ja som aspoň do tej trávy vošla. Ale on, ´pááánko´, zaradil spiatočku ešte vo vchode. Čávo jeden 35-kilový! Tak nás vždy počkal pekne pod strechou, kým sme s paničkou zmokli. O to viac sme sa bláznili doma. Niekedy (takmer vždy) je tam fakt prča.

Dnes zase panička robila s tými korálkami a fakt ma štvala. Nepodarilo sa mi zožrať ani jednu. Ale darilo sa mi jej kradnúť ostatné veci. Len už ma má asi prekuknutú, lebo ani raz sa mi to nepodarilo schovať do klietky. Nevadí, isto bude zajtra pokračovať, tak sa budem viac snažiť. Skúsim sa dáko zamaskovať.

Dnes som bola, ako panička hovorí, ako z divých vajec. (Čo sú divé vajcia?) Všetko som ničila, čo mi prišlo pod nohy, resp. pod nos. Dokonca som v nestráženej chvíli roztrhala dve plienky, čo mi dávajú na zem. Keby ste videli ten sneh. Teda, ja vlastne ešte ani neviem, čo to sneh je. Neviem čo ma to napadlo.

Krásne sa to trhalo, ničilo a samozrejme žralo. Zase robila panička rozbor nad mojim HDP. Akoby nemala čo iného robiť. Výskumníčka jedna! No a ako vždy, moju radosť mi rýchlo prekazili, bola som pokarhaná a kúsočky na cimpr-campr mi boli skonfiškované. Klasika. Neviem, prečo si nenájdu nejakú inú zábavku, ako mi všetko brať.

10660214_625665010872557_4930487021692029270_n

Ale viete čo ma najviac nasr… nahnevalo? Že ma Áron povzbudzoval, veľmi sa na mne bavil a keď na to prišli, tak sa robil, akože nič! Akoby tam ani nebol! Normálna zrada. Ale ja mu to raz vrátim. Keď tak nad tým uvažujem, neviem, ako vedeli, že som to bola ja. Veď to mohol urobiť aj Áron.

Asi to bolo zjavné. Trčal mi dosť neprehliadnuteľný kus plienky z papule. Dobre, priznávam. Ale inokedy? Počkať, tam som dôkazy vyzvracala, tam vykakala, inokedy som mala časť na labkách. Hm… no… …ok, asi zo mňa nikdy nebude zlodej.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková