Dastyn potrebuje novú šancu


Dastyn je veľmi milý a učenlivý mladý vlčiak. Určite sa naučí povely a bude to aj dobrý strážca vášho pozemku.

Dastyna prebrali pod OZ Túlavá labka. Žiaľ jeho rodina sa už nemôže ďalej o neho starať. Dastyn trpel od šteniatka zápalom uší. Zlá diagnóza a zlá liečba spôsobili, že psík už v poslednej dobe trpel bolesťami, uši ho svrbeli, až to dopadlo tak, že psíkovi sa ušnica naliala krvou a hrozila amputácia ušnice.

Psík bol hospitalizovaný na klinike BBVet, kde podstúpil operáciu a následnú liečbu. Ušká sú na 85% zahojené, psík ešte berie kvapky. Ľavé uško už však bude trochu zdeformované, no mohlo to dopadnúť oveľa horšie.

Dastyn potrebuje súrne nový domov. Je to veľmi milý a učenlivý mladý vlčiak. Určite sa naučí povely a určite to bude aj dobrý strážca vášho pozemku. Len potrebuje dostať šancu. Je nekonfliktný, zvyknutý na psov, na deti. Potrebuje súrne pomoc, nové miesto, kde sa bude môcť lepšie doliečiť, určite pomôže aj dočasná opatera. Dastyn je odčervený, kastrovaný. Nachádza sa v Banskej Štiavnici.

Kontakt: 0915 487 249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: DASTYN
Pohlavie: pes – kastrovaný
Vek: nar. máj 2014
Rasa: nemecký ovčiak
Farba: hnedý s čiernym sedlom

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>