Malú sučku Dafné vyhodili

0

Siedmeho júla ráno zavolali OZ Pomoc psom, že v Sobranciach našli 10 vyhodených šteniatok na smetisku. Nakoniec sa dozvedeli, že ich bolo minimálne 11. Dafné je jedno z nich. Dafné už býva v bytíku.

Kým ich dobrovoľníci prebrali od nálezcov, dvom ďalším našli už domov, takže ostalo 8 súrodencov, ktorí si hľadajú svoje domovy. Sú si istí, že ide o šteniatka od tej istej sučky, ktoré našli minulý rok v máji ako cca 5-dňové, na tom istom smetisku.

Ak poznáte majiteľa sučky, ktorá šteniatka porodila, ozvite sa na nižšie uvedený kontakt na OZ Pomoc psom. Sučku dajú na náklady združenia kastrovať, aby sa podobný scenár neopakoval aj na budúci rok.

dafné2

Pre psíka je nutné prísť si osobne. Ak cestujete z ďaleka vlakom alebo autobusom vieme počkať na stanici v Michalovciach alebo Košiciach – dohoda telefonicky.

Pre záujemcov z ČR: Psíka vieme priblížiť vrámci Slovenska! Nedávame po zlých skúsenostiach na prevozy!

Kontakt: +421 908 667 858, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Dafné
Pohlavie: sučka
Farba: hnedá
Vek: cca 4 týždne
Veľkosť: malá

dafné1

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>