Cyklistovi Pozzovivovi ukončila sezónu kolízia s mačkou

0 903

Rím 12. augusta (TASR) – Nešťastnú nehodu zažil taliansky cyklista Domenico Pozzovivo z tímu AG2R La Mondiale. Počas nedeľňajšieho tréningu v horskom priesmyku Stelvio sa zrazil s mačkou a pri následnom páde si zlomil holennú a stehennú kosť.

Piaty muž z tohtoročného Giro d’Italia, ktorý pomýšľal na podobný úspech na pretekoch Okolo Španielska, tak podľa serveru sportal.de bude musieť vynechať zvyšok sezóny.

Pozzovivo sa v talianskych Alpách pripravoval na preteky Okolo Burgosu a Vueltu. „Počas zjazdu v rýchlosti asi 70 km za hodinu som uvidel mačku, ako vybieha z trávy z ľavej strany cesty. Dá sa povedať, že sa nám stretli pohľady. Snažil som sa jej vyhnúť, ale narazila mi do predného kolesa. Kĺzal som sa asi 20 metrov po zemi, až som trafil pravou nohou zvodidlá,“ opísal 31-ročný cyklista nešťastnú kolíziu pre denník La Gazzetta dello Sport.

Vrchársky špecialista podstúpil hneď po nehode operáciu. Tá znamená, že bude musieť zabudnúť na obhajobu vlaňajšieho šiesteho miesta na Vuelte ako i na účasť na majstrovstvách sveta. Informáciu čo sa stalo s mačkou, média nepriniesli.

TASR/Útulkovo.sk
Foto: TASR/AP