Toto sa stalo v Čechách! Umierajúci pes doviedol policajtov k zúboženému chlapcovi

0 2057

Bratislava/Skuteč 24. augusta (Útulkovo.sk) – Neuveriteľné, no tento príbeh nie je z krajiny Tretieho sveta, ale susedných Čiech! Chorý, slepý a zablšený kríženec bol niekoľko hodín priviazaný na spaľujúcom slnku pred samoobsluhou. Keď policajti psíka, ktorý už mlel z posledného, odviazali, priviedol ich do bytu hrôzy!

V obrovskej špine, bez vody a elektriky našli policajti v českom meste Skuteč zúbožené psy a mačky a malého chlapčeka! Na stopu zanedbaného dieťaťa ich priviedol jeden zo zúbožených psov. Začiatkom augusta o tom informoval denik.cz.

Na chorého, slepého a zablšeného čierneho kríženca upozornila strážnikov žena, ktorá sa nemohla pozerať na jeho trápenie. Zviera, ktoré bolo niekoľko hodín priviazané pred obchodom, bolo vyhladované a dehydrované. Ďalšia žena neskôr upozornila strážnikov, že psa hľadá opitá žena.

Obrovské nepríjemné prekvapenie však čakalo policajtov až keď zistili jej bydlisko a vošli do bytu. „Bolo to bývanie len pre silné žalúdky, niečo otrasné,“ opísal strážnik Jiří Stuna pre denik.cz svoje dojmy.

V byte žil aj ďalší pes a niekoľko chorých mačiek. S hrôzou však zistili, že okrem zúbožených zvierat, žije v byte bez vody a elektriny aj malý chlapček. „Bojíme sa, aby sa od zvierat nenakazil,“ dodal strážnik.

O ďalšom osude zvierat rozhodne miestne oddelenie životného prostredia. Zúbeženého psa zobrali do odchytového koterca mestskej polície. Životné a sociálne podmienky chlapca bude riešiť orgán starostlivosť o rodinu.

Útulkovo.sk
Foto www.denik.cz