Petržalčania si budú môcť dať bezplatne začipovať svojho psa

0 1017

Bratislava 19. októbra (TASR) – Obyvatelia bratislavskej Petržalky si budú môcť dať v novembri bezplatne začipovať svojho štvornohého miláčika. Mestská časť vyčlenila vo svojom rozpočte 15.000 eur, ktoré budú pokrývať náklady na začipovanie približne 500 psov v závislosti od ceny.

„V súčasnosti prebieha výber veterinára v zmysle zákona o verejnom obstarávaní, ktorý bude trvať približne dva týždne. Následne s ním samospráva podpíše zmluvu a prvý termín, kedy si budú môcť dať obyvatelia Petržalky bezplatne začipovať svojho psíka, je 4. november,“ informovala TASR petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

Podať pomocnú ruku tak mestská časť podľa jej slov chce hlavne starším obyvateľom a sociálne slabším rodinám, ktoré vlastnia psa, ale v rodinnom rozpočte im nezostáva dostatok peňazí na splnenie si zákonnej povinnosti označiť ho tzv. transpondérom.

Podmienkou pre získanie benefitu od mestskej časti bude podľa hovorkyne trvalý pobyt na území Petržalky, registrácia psa na úrade a riadne odvedená daň za psa na tento kalendárny rok. „Nakoľko ide o projekt, na ktorý je presne vyčlenená finančná čiastka, bude možné začipovať v tomto roku len obmedzený počet zvierat,“ podotkla Platznerová.

Petržalská samospráva si podľa svojej hovorkyne od tohto kroku sľubuje zaevidovanie ďalších zo psov z mestskej časti, zefektívnenie výberu daní i získanie lepšieho prehľadu o počte, plemenách a povinných vakcináciách psov pohybujúcich sa na jej území. Svoje otázky o bezplatnom čipovaní môžu obyvatelia smerovať na pes@petrzalka.sk, v predmete správy je potrebné uviesť heslo „čipovanie“.

TASR
Ilustračné foto TASR/Michal Svítok

Súvisiace články:
Psy, mačky a fretky musia mať oddnes identifikačný mikročip
Viac>>

Súvisiace články:
Poslanec Gabriel Csiscai nechce čipovať mačky
Viac>>