Čierna mačka priniesla „Barci“ víťazstvo, aj keď po hracej ploche pobehovala niekoľko minút

0 1829

BARCELONA – Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóny španielskej La Ligy presvedčivým víťazstvom 3:0 nad Elche. Dvoma gólmi pomohol k triumfu domácich argentínsky kanonier Lionel Messi, ďalší presný zásah pridal iba 18-ročný Munir El Haddadi. Už piatykrát v rade sa tak Messi strelecky presadil v úvodnom ligovom zápase sezóny. Medzi fanúšikmi nechýbala ani čierna mačka, ktorá vybehla na trávnik.

Úvod stretnutia poznačila zábavná situácia. V 2. minúte vybehla na trávnik čierna mačka a niekoľko minút sa po ňom chaoticky pohybovala.

Pobavili sa nielen diváci, ale aj hráči či oba realizačné tímy. Po čase sa nakoniec podarilo jednému zo zamestnancov na Nou Campe „votrelca“ chytiť a odniesť z hracej plochy. Podobný moment sa na štadióne Barcelony stal už vo februári 2012 pri víťazstve nad Realom Sociedad v pomere 2:1

Nový tréner „blaugranas“ Luis Enrique zaznamenal víťazný štart do sezóny, hoci sa musel vysporiadať s absenciami suspendovaného Luisa Suareza i zraneného Neymara. Brazílsky driblér sa už síce stihol uzdraviť po zlomenine stavca z MS, no nemohol nastúpiť pre problémy s členkom.

„Zápas sa po červenej karte pre Mascherana skomplikoval. No máme dobré mužstvo a úžasného Messiho. Vždy som hovoril, že je vo všetkých smeroch najlepším hráčom na svete,“ vyjadril sa Luis Enrique na adresu argentínskeho futbalového virtuóza. Domáci kouč vychválil aj mladíka El Haddadiho: „V tréningoch sa mu darilo, tak som sa rozhodol dať mu šancu. Hral s veľkým zanietením, mal guráž.“

Útulkovo.sk/TASR
Foto: TASR/AP