VIDEO: Chiquita je smiešna, a zároveň rozkošná


Chiquita – Chiquitita je síce malá, ale mohutná a naozaj originálna kríženka. Hlavu a packy má ako stafford, telo ako jazvečík a zo zadu vyzerá vďaka kratučkému chvostíku ako francúzsky buldoček. Je smiešna, ale zároveň rozkošná, a tak si ju proste všetci hneď zamilujú.

Chiquita je veľmi priateľská, spoločenská a hravá. Je aktívna, niekedy až temperamentná, ale zároveň poslušná a šikovná – rýchlo sa učí. Je zvyknutá na obojok a vôdzku, na prechádzkach chodí popri človeku, môže byť aj na voľno a pekne pribehne na zavolanie.

Bez problémov vychádza aj s inými psíkmi, sučkami, zvykla by si aj na mačičku, či iné zvieratká.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vhodná je do domu s prístupom dnu, s dostatkom pohybu aj do bytu. Môže ísť aj do rodinky s deťmi, k iným zvieratkám.

Chiquita je odčervená, dostala sérum proti parvo a čaká ju očkovanie, čipovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a podmienkou je aj kastrácia, aby sa predišlo rodeniu ďalších nechcených šteniatok. Pri kastrácii je taktiež potrebné aj odstránenie tzv. vlčích pazúrikov na zadných packách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakt: home4pets@centrum.cz

O zvieratku:

Meno: CHIQUITA (Nelly)
Pohlavie: sučka
Farba: ryšavo-hnedá
Vek: cca 5 mesiacov
Rasa: stafford/jazvečík/buldoček
Veľkosť: malá, mohutná (12 kg)

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>