Miro Tichý si po dvoch mesiacoch Kontesu adoptoval, predtým musel nájsť podnájom

0 3268

Bratislava 20. júla (Útulkovo.sk) – Cestu hrdinov SNP síce neprešli celú, ale niečo ich spojilo. Cestovateľ Miro Tichý, ktorý sa v máji rozhodol so sučkou Kontesou z bratislavského útulku Slobody zvierat prejsť od Dukly až po Slavín, hľadal dva mesiace spôsob, ako si svoju spoločníčku nechať.

Problémom bol Mirov podnájom v Brne, pretože majiteľ mu nedovolil priniesť do bytu psa.

Kontesa pokračovala po návrate z turistiky späť do útulku, Miro začal v Brne hľadať nový podnájom. „Počas dvoch mesiacov, čo bola v útulku som ju niekoľkokrát prišiel vyvenčiť a navštíviť, takže sme spolu strávili nejaký čas, a rýchlo sme si zase našli cestu k sebe,“ povedal pre Útulkovo.sk cestovateľ.

miro a kontesa

Miro našiel podnájom v rodinnom dome, do ktorého môže priviesť aj Kontesu. Minulý týždeň si ju definitívne adoptoval a už sa sťahujú do nového podnájmu.

„Čaká nás sťahovanie do nového domu, nech si aj Kony zvykne, nech vie, čo je jej domov,“ priblížil Miro, ktorý už teraz uvažuje nad ďalšou turistikou. „Určite vybehneme niekde na hory a spravíme si výlety, takže oddychovať nebudeme,“ dodal.

miro a kontesa 1

Cestovateľ Miro Tichý sa v máji pokúsil prejsť Cestu hrdinov SNP od Dukly až po Slavín. Za spoločníčku si vybral sučku z bratislavského útulku Slobody zvierat Kontesu. Takmer 400 kilometrovú cestu museli predčasne ukončiť po dvoch týždňoch na Donovaloch. Niekoľkodňové dažde im neumožnili pokračovať ďalej.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat