Carinu nemusia navždy uspať, operácia jej zachránila život


Komárno 14. júna (Útulkovo.sk) – Jedna operácia nestačila! Sučka Carina, obyvateľka Útulku v Komárne, ich musela zvládnuť dve. Nezodpovedné správanie ľudí, kvôli ktorým skončila poranená na ulici, sa preukázalo naplno. Pravdepodobne bola obeťou autoúrazu, s viacerými zlomeninami v kĺbe. Hrozilo, že ju budú musieť navždy uspať.

Operácia ukázala celý rozsah poškodenia lakťa a okolitých kostí. „Kĺb je totálne zdevastovaný, žiadna chrupavka, ani kĺbové puzdro. Najväčší problém sa vyskytol po zistení, že ramenná kosť je skrátená,“ napísali útulkári z Komárna na sociálnej sieti.

Tí sa o sučka zodpovedne starajú odkedy ju našli a zachránili jej život. Dnes ju dokonca boli pozrieť v nemocnici. „Leží v pooperačnej klietke, hľadí na nás veľkými očkami, nevie, čo sa s ňou deje,“ opísali návštevu. Ošetrujúci personál Carinu však chváli, že je super pacientka, všetko strpí. Boli s ňou už aj v záhrade, vyvenčiť, išla na svojich troch labkách, operovanú ťahala za sebou. Zajtra pôjde „domov“, teda do útulku.

Carina musí dodržať kľudový režim po dobu dvoch mesiacov! Bude v koterci, vo veľkej prepravke a von bude môcť ísť len na krátku dobu, nutnú na vyvenčenie.

Ak by ste chceli prispieť na záchranu Cariny, môžete tak urobiť prostredníctvom OZ HEMI-hendikepovaný miláčik, číslo účtu: 3110924355/0200 (VÚB banka), do správy uveďte: Carina IBAN: SK 45 0200 0000 0031 1092 4355 SWIFT: SUBASKBX

Útulkovo drží Carine palce, nech sa čo najskôr vylieči a nájde naozaj šťastný domov. Viac>>

Útulkovo.sk