Bubiško má narodeniny, v novom domove je z neho úplne iný pes

0

BRATISLAVA – Ešte pred rokom by sa najradšej vyhýbal aj dažďovým kvapkám a pri prudšom pohybe očakával bitku. 

Sony, Cukrúšik, Prdelka, Bubiško či Ňuňuško – takto prezývajú dnes už štvorročného čierneho chlpáča doma. Minulý rok v novembri sa stal kríženec z Kolárova (ešte ako Komon) súčasťou rodiny, v ktorej konečne našiel láskyplnú náruč. „Keď sme si ho brali, bol utiahnutý, ale s veľkou túžbou po kontakte,“ spomína majiteľka Erika Michelová. Pri prudšom pohybe alebo hlase očakával bitku, neštekal a loptičky či paličky mu nič nehovorili. Nehovoriac o jeho strachu z vody. Vyhýbal sa nielen jazeru a rieke, ale obchádzal by najradšej aj dažďové kvapky. Novinkou bol preňho aj fakt, že majitelia používajú toaletu, auto či výťah.

Dnes si ho nevedia vynachváliť. „Doma nikdy nič nezničil, nešteká, nehody boli doma len pri zdravotných problémoch.“ Vďaka starostlivým pánom sa z neho stal príjemný, hravý spoločník. „Miluje kopať krtince, okusovať sa a hrať sa, no najviac miluje škrabkanie na brušku a túlenie sa,“ vymenúva jeho zábavky pani Erika.

Kríženec amerického pitbulteriéra a labradora dnes už nevzbudzuje obavy. „Nechal by sa hladkať od každého, lebo zistil, že pri nás mu už nič nehrozí.“ Po svojich rodičoch zdedil len tvrdohlavosť, s ktorou však v novom domove našiel pochopenie.  „Je vytrvalý a nevzdáva sa. Sám konflikty nevyvoláva, ale pri pár stretoch, čo sme mali, vyviazol bez škriabanca.“ 

Zdá sa, že šťastný koniec to nebol len pre Sonyho. „Je to najúžasnejší pes, akého som mala príležitosť spoznať. Všetko najlepšie, Bubisko,“ vyznáva sa Erika Michelová. Dobrý skutok sa im oplatil.

1

3

4