Bratislavský útulok Slobody zvierat prijal od darcov cez sviatky dve tony krmiva

0 1326

Bratislavčania boli cez tohtoročné Vianoce štedrí k opusteným psom a mačkám, informuje Sloboda zvierat. Do útulku v hlavnom meste doniesli asi dve tony krmiva. Nezabudli ani na hračky, podstielky či koberce.

„S takouto nádielkou sme nepočítali, podelíme sa aj s ostatnými útulkami v regiónoch,“ povedala pre TASR predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. Ľudia sú podľa nej cez Vianoce empatickejší, avšak niektorí pomáhajú aj celoročne.

Počas tohtoročných sviatkov ľudia nedoniesli do útulku „žiaden neželaný darček“. Štrnásť už adoptovaných psov však vrátili v predvianočnom období. „Boli sme z toho šokovaní,“ priznala. Nový domov si v tieto dni našlo len málo zvierat – jedna mačka a jeden pes. Vlani si záujemcovia vzali sedem „útulkáčov“, čo Dugovičová označila za veľký úspech.

Bratislavský útulok Slobody zvierat nie je v tomto období preplnený, nachádza sa v ňom okolo 200 zvierat. Minulý rok to bolo asi 300, čo je jeho maximálna kapacita. Na výbeh im je k dispozícii 2500 štvorcových metrov. Psíci si na Štedrý deň pochutnali na varenom kurati s ryžou, mačičky na surovej rybe.

TASR
Foto: Sloboda zvierat