Bratislavské Staré Mesto opäť bezplatne ponúka vrecká na psie exkrementy

0 277
Zdroj: TASR/AP

Psičkári v bratislavskom Starom Meste budú mať zbieranie exkrementov po svojich štvornohých miláčikoch počas venčenia o čosi jednoduchšie aj v tomto roku.

Mestská časť má aj pre rok 2018 pripravené „rolky“ s 350 kusmi vreciek pre daňovníkov, ktorí majú svojich psov riadne prihlásených a zaplatenú predmetnú miestnu daň na tento rok. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.

Vrecká bude miestny úrad vydávať aj dôchodcom a držiteľom ZŤP, ktorí sú od tohto miestneho poplatku za psa oslobodení. „Ide o doplnok k vreckám, ktoré mestská časť poskytuje Staromešťanom a návštevníkom na verejne prístupných miestach,“ uvádza samospráva. Vrecká si môžu obyvatelia vyzdvihnúť v Centre služieb občanom na miestnom úrade na Vajanského nábreží. Mestská časť zároveň pritom upozorňuje na povinnosť nových psičkárov, ktorí by podľa zákona mali prihlásiť svojho psa po dovŕšení šiestich mesiacov.

Staré Mesto ponúka taktiež tri výbehy pre psov. Tie sa nachádzajú na Poľnej ulici, v parku Belopotockého a na Palárikovej ulici, v blízkosti Hlavnej stanice.