V Starom Meste je prvý bratislavský psí park

1

Bratislava 6. novembra (TASR) – Hlavné mesto predstavilo ďalšiu novinku, potešia sa najmä psíčkari! Na Poľnej ulici v bratislavskom Starom Meste dnes otvorili prvý psí park v Bratislave. Vznikol na mieste už existujúceho výbehu pre psov, ku ktorému pribudlo oplotenie a agility ihrisko s hracími prvkami pre psov.

„Medzi ôsmimi hracími prvkami je napríklad tunel, hojdačka či kruh na skákanie,“ uviedla hovorkyňa Starého mesta Alexandra Obuchová.

psi park 2
Starostka Starého Mesta Tatiana Rosová uviedla, že zriadenie psieho parku reaguje na podnety a žiadosti obyvateľov danej lokality Starého Mesta, ktorí o zriadenie psieho parku požiadali dokonca petíciou. Rosová však zdôraznila, že vznik psieho parku sleduje nielen potreby „psíčkarov“. „Keďže je výbeh oplotený a sú tu osadené koše, prispeje k vyššej bezpečnosti i čistote prostredia,“ uviedla Rosová.

psi park 3
Agility ihrisko bude slúžiť aj ako prevencia voči agresívnemu správaniu zvierat. Mestská časť plánuje v spolupráci s partnerom v psom parku usporadúvať osvetové akcie zamerané nielen na výchovu psov, ale aj na výchovu majiteľov, workshopy či iné zaujímavé podujatia.

TASR
Foto: MČ Bratislava – Staré mesto