Bono prehral boj o život, aj keď bol zdravý, utratili ho

3 1711

Banská Štiavnica 18. augusta (Útulkovo.sk) – Dobrovoľníci sa snažili do poslednej možnej chvíle, no nepodarilo sa. Bono, pre ktorého sme hľadali domov, lebo ho majiteľka chcela utratiť, boj o život prehral.

„Bono je bohužiaľ už v nebíčku. Majiteľka ho dala, aj napriek našej snahe a prosbám utratiť,“ uviedli pre Útulkovo.sk dobrovoľníčky z Občianskeho združenia Túlavá labka, ktoré bojovali o psíkov život.

Ako dodali, najsmutnejšie na celom príbehu je, že práve v deň, keď Bona utratili, sa mu podarilo nájsť dočasnú opateru.

Bono to nemal v pôvodnej rodine ľahké. Zaujímala sa o neho len do chvíle, kým si nezaobstarala malé šteniatko. A bolo rozhodnuté. Buď pôjde z domu, alebo ho utratia.

Bono bol väčší mohutnejší pes, asi kríženec nemeckého ovčiaka. Ideálny na stráženie, pretože cudzie osoby vždy ohlásil štekaním. Dúfajme, že keď šteniatko, ktoré ho nahradilo vyrastie, nedopadne ako on.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Túlavá labka

  • Pozemšťanka Eva Neureiterová

    Měla by se zveřejnit adresa a jméno majitelky. Aby se vědělo, komu nedávat žádné zvíře.

  • Alexandra Pavelková

    My sme si tiež zaobstarali šteniatko, a starého psa sme si nechali tiež. Ako normálni ľudia. Veď každé šteniatko sa od starého psa veľa naučí, čím majiteľom ušetrí kopec práce, a starý pes má na sklonku života aspoň trochu radosti z nového kamaráta, ktorému môže rozkazovať.

  • Tomáš Kterýho Znáš

    zjištěte mi adresu a osobně té sviní posprejuju dveře s napísem “ VRAH“ svině !