Boby, s krycím menom Šenkár, si rád odskočí do pohostinstva

0

Bratislava 20. júna (Útulkovo.sk) – Obľubuje malinovku a hocikedy kvôli nej ujde do neďalekého pohostinstva. Myslíte si, že je reč o nejakom človeku? Mýlite sa! Psík Boby už dostal krycie meno Šenkár.

Bobyho adoptovala Zuzanina rodina z útulku v Piešťanoch pred tromi rokmi. Bol nezbedným šteňaťom,  ktoré sa zrejme zatúlalo a už sa nedostalo naspäť domov. Hneď sa doňho všetci zaľúbili…

„Býva u našej babičky, kde má veľkú záhradu a môže sa naháňať,“ prezradila na psíka Zuzana, ktorá ho na jar prihlásila aj do súťaže Naj útulkáč. „Sem tam zablúdi aj k susedom, ponaháňať sliepky, morky a zajace, no čo už, je to rodený sliedič, nič mu neunikne,“ dodala.

Boby však neodbieha len k susedom.  Minulý rok s ním deti chodili na prechádzky a vždy sa s ním zastavili v jednom pohostinstve na malinovku. „Teraz niekedy prešmykne pomedzi plot a hádajte, kde ho nájdeme? V krčme!“ prezradila majiteľka. Preto dostal Boby krycie meno Šenkár.

Adoptívna rodina má z Bobyho radosť a vyzerá, že aj jemu sa darí. „Najviac ľúbi gumenú ovečku, z ktorej bohužiaľ zostala už len hlava,“ uviedla Zuzana. Jeho druhou obľúbenou činnosťou je strava. Boby zje všetko, čo nezje jeho. „Nikdy však  neje vo svojej miske, vždy si všetko rozvláči pekne po záhrade, na trávičke predsa chutí najlepšie,“ uzavrela.

Adoptovali ste si aj vy psíka z útulku? Pošlite nám jeho príbeh a fotografiu na adresu utulkovo@tasr.sk a podeľte sa o zážitky s ním s čitateľmi Útulkova.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk/Naj útulkáč